Blog

Technologie stosowane w meblach na wymiar

01.06.2023

Projektowanie wnętrz staje się coraz bardziej popularne, a ludzie przykładają coraz większą uwagę do tego, aby stworzyć spójne i funkcjonalne aranżacje w swoich domach. Nic więc dziwnego, że meble na wymiar to silnie pożądane rozwiązanie. Z jednej strony, dają one pełną kontrolę nad wyglądem pomieszczenia, a z drugiej, pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Co więcej, to idealne rozwiązanie dla osób, które mają nietypowe wymagania dotyczące aranżacji wnętrz. W dzisiejszym wpisie omówimy technologie stosowane w naszych meblach na wymiar, pozwalające na spełnienie indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Systemy szuflad wykorzystywane do tworzenia mebli na wymiar Flaming

W naszej firmie korzystamy z kilku rodzajów systemów szuflad. Są to jedne z najważniejszych elementów mebli, intensywnie używane przez użytkowników. W zależności od ich rodzaju mogą mieć różne właściwości, takie jak wytrzymałość, cichą pracę, łatwość w montażu i demontażu oraz estetykę. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nasi klienci nie muszą martwić się o trwałość i mogą cieszyć się pięknymi i wytrzymałymi meblami na lata. Do kuchni polecamy szufladę z Blum Tandembox. Jest to standardowe rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się również u Ciebie. Charakteryzuje się metalowymi bokami oraz wykonaniem dna i tylnej ścianki z płyty laminowanej Kronopol U112PE w kolorze popiel lub Kronopol U511SM w kolorze białym. Wewnątrz boków szuflady ukryte są prowadnice, które zapewniają stabilność i płynne wysuwanie. Standardowo maksymalne jej obciążenie wynosi 35 kg, jednak opcjonalnie można zastosować mechanizmy, które pozwalają na obciążenie do 60 kg. Wszystkie szuflady wyposażone w mechanizmy Blum Tandembox są tworzone z pełnym wysuwem oraz zamykaniem z hamulcem, co zwiększa wygodę użytkowania i zapobiega ewentualnym uszkodzeniom mebla. Kolejną możliwością jest szuflada z Blum Legrabox. Jest to opcjonalne rozwiązanie, różniące się od poprzedniego ukrytymi pod spodem prowadnicami. Posiada boki aluminiowe o grubości 13 mm o nowoczesnej prostej linii. W tym przypadku maksymalne dopuszczalne obciążenie to standardowo 40 kg, a opcjonalnie 70 kg. Mechanizmy Blum Legrabox są wyposażone w synchronizację prowadnic nadającą płynny ruch. Aby dowiedzieć się więcej o naszych systemach szuflad, przejdź do tej strony.

Podnośniki stosowane w meblach na wymiar Flaming

Podnośniki są również bardzo istotnym elementem mebli na wymiar, zwłaszcza w przypadku mebli wysokich lub z wysokimi drzwiami, takich jak szafy. Umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie drzwi czy też klap mebla oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ pozwala to uniknąć niebezpiecznych sytuacji, takich jak przypadkowe zgniecenie palców. W naszej firmie stosujemy różne ich rodzaje. Podnośnik Aventos HF to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się do frontów uchylno-składanych w meblach na wymiar. Dzięki niemu możliwe jest łatwe otwieranie i zamykanie szafek górnych, nawet jeśli fronty są duże i ciężkie. Pozwala on na swobodne uchylanie frontów, co jest szczególnie ważne w przypadku mebli kuchennych, gdzie podczas gotowania potrzebujemy łatwego dostępu do szafek. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu podnośnika Aventos HF, fronty pozostają stabilne i bezpiecznie zamknięte w przypadku, gdy nie są używane. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia codzienne korzystanie z mebli kuchennych na wymiar. Kolejną opcją jest podnośnik Aventos HK. Jest to idealne rozwiązanie dla ciężkich frontów w szafkach górnych. Dzięki swojemu specjalnemu sposobowi uniesienia wymaga tylko niewielkiej przestrzeni nad korpusem, co pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w kuchni czy łazience. Podnośnik Aventos HK cechuje się niezwykłą wytrzymałością i niezawodnością. Pozwala on na otwieranie i zamykanie frontów szafek górnych z niesamowitą łatwością i płynnością. Fronty otwierają się do góry i uniosą się całkowicie z obszaru ruchu, dzięki czemu pozostają otwarte nawet podczas gotowania. Wymienione przez nas rozwiązania to tylko kilka propozycji, które mogą w pozytywny sposób wpłynąć na funkcjonalność mebli na wymiar. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi technologiami, stosowanymi przez nas w produkcji. Przenieś się do strony, klikając tutaj.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij