Blog

Szafa pod skosami. Praktyczna garderoba

31.03.2020

Skosy zawsze wywołują duży niepokój u osób, które nie mają pomysłu na ich wykorzystanie. Są więc zdania, że poddasze to dla nich raczej problem, a nie dodatkowa przestrzeń, zwiększająca powierzchnię użytkową budynku. Jest bardzo szeroki wachlarz możliwości wykorzystania „nielubianych” skosów. Można m.in. przeznaczyć je na szafę. Taki mebel musi jednak być wykonany na wymiar, ponieważ trudne będzie, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe, znalezienie odpowiedniego modelu. Ponadto, tylko w taki sposób w pełni wykorzystasz przestrzeń pod skosami.

Szafa pod niskimi skosami

To właśnie one spędzają nam najczęściej sen z powiek. Im niższe skosy, tym mniejsza funkcjonalność i mniej możliwości aranżacji przestrzeni…niekoniecznie. Niskie ściany kolankowe to idealne miejsce, aby wyposażyć wnętrze w dodatkowe półki, szafki i szuflady. Jeżeli skos znajduje się w sypialni, to niech będzie to miejsce na Twoją bogatą kolekcję butów, dodatki, a także wszystkie ubrania, które możesz złożyć i nie przechowujesz ich na wieszakach. Jeżeli niskie skosy znajdują się w osobnym, jeszcze do tej pory niewykorzystanym pomieszczeniu, to idealnie sprawdzi się jako garderoba. Tam, gdzie ściany są wyższe, niech znajdą się wieszaki, a pod skosami szafki zamykane i szuflady. W ten sposób w bardzo prosty i sprytny sposób uporządkujesz przestrzeń.

Szafa pod skosami wysokimi

Skoro skosy są wyższe, to masz zapewne więcej możliwości ich wykorzystania na garderobę. Tak naprawdę jest podobnie, jak w przypadku skosów niższych, różnica polega na wielkości przestrzeni do zagospodarowania, tym razem mamy jej więcej. Zmienia się też przeznaczenie szafy. Wysokie skosy pozwalają nam na wykonanie szafy z miejscem na wieszaki. Będziemy mieć też więcej półek oraz szuflad, warto zastanowić się nad praktycznymi koszami cargo. Szafa może być przesuwna lub otwierana, w zależności od ilości wolnego miejsca. W środku dobrze sprawdzi się dodatkowe oświetlenie, a na jednym ze skrzydeł lustro. Jeżeli decydujesz się na drzwi przesuwne, szyna montowana jest do powierzchni pod kątem przy użyciu specjalnego adaptera do powierzchni skośnych.

Skosy pod schodami. Praktyczny „schowek”

Garderoba i szafa na ubrania nie musi znajdować się tylko w sypialni lub osobnym pomieszczeniu. Masz niezagospodarowaną, wolną przestrzeń pod schodami? To doskonałe miejsce na okrycia wierzchnie i buty oraz sprzęty gospodarcze, szczególnie jeśli schody znajdują się w przedpokoju. Jeżeli są w salonie, to warto zrezygnować z uchwytów przy frontach, wykonując np. drzwi przesuwne. Zabudowa będzie wtedy w bardziej subtelny sposób wtapiać się w aranżację. Dobrym wyborem będzie też dekor nawiązujący do koloru ścian w salonie. Pozostawiając pod skosami niewykorzystaną przestrzeń, tracisz bardzo dużo miejsca do przechowywania, którego brakuje w wielu domach. Skosy potraktuj jako atut swojego mieszkania, to miejsce o ogromnym potencjale, niestety często niedostrzegalnym przez właścicieli domów.

 

Chcesz urządzić swoją kuchnię pod skosami? O różnych możliwościach i rozwiązaniach w tym temacie piszemy tutaj

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij