Blog

Styl folkowy we wnętrzach – jak go uzyskać?

28.08.2021

W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło interesować się tradycyjnym, folkowym stylem, który można zaobserwować nie tylko w Polsce, ale także i w innych krajach słowiańskich. Motywy ludowe na początku były nieśmiało widoczne w ubraniach noszonych na co dzień, ale teraz coraz więcej osób decyduje się na przeniesienie ich do aranżacji wnętrz. Jak zatem można scharakteryzować styl folkowy?

Charakterystyka stylu folkowego

Na początku warto scharakteryzować to, czym dokładnie jest styl folkowy. Motywy ludowe są powszechnie rozpoznawalne, ponieważ utrwaliły się w zbiorowej świadomości ludzi żyjących na danym terenie. Jeśli jednak potrzebujemy jakiejś konkretniejszej definicji, to przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że styl folkowy jest naprawdę kolorowy. Kolory są tak intensywne, że czasami, jeżeli przesadzi się z ilością motywów etno, to można popaść w efekt kiczu. Dlatego aranżując wnętrza we wszystkie motywy ludowe, takie jak koronki czy koguciki, warto pamiętać o umiarze.

Dlaczego folk stał się popularnym rozwiązaniem w designie?

Jest wiele powodów, dla których folk oraz motywy ludowe stały się popularne we wnętrzarskich aranżacjach. Za główną przyczynę tego stanu można podać wyjątkową atmosferę, która panuje w urządzonych w ten sposób pomieszczeniach. Takie pomieszczenia wyglądają nieco rustykalnie, a więc zarówno swojsko, jak i przytulnie, a przecież każdy chce mieszkać w domu, w którym jest po prostu przyjemnie. Dodatkowo styl folkowy jest bardzo unikatowy, nigdzie indziej na świecie polskie motywy ludowe nie są tak rozpowszechnione, jak właśnie u nas. Zdjęcia urządzonych w stylu folkowym mieszkań robią zatem furorę wśród osób, które je widzą, ponieważ po prostu są czymś nietuzinkowym, co od razu przyciąga wzrok.

Jakie dekoracje w stylu folkowym?

Dekoracje mające ludowy akcent są najprostszym sposobem na zaproszenie stylu folkowego do wnętrz swojego domu. Mogą to być dowolne dekoracje: od przepięknie zdobionych filiżanek, poprzez fikuśnie wyszywane koce, aż na ciekawym obrazie kończąc. Nie trzeba wydawać ogromnych kwot, aby ozdobić swój dom tak, by prezentował się on bardziej etnicznie.

Jak urządzić poszczególne pomieszczenia w stylu folkowym?

Klimat folkowy można uzyskać w domu na wiele różnych sposobów. Warto chociażby przyjrzeć się różnicom w urządzaniu poszczególnych pomieszczeń. W kuchni folk może być widoczny za pomocą użycia drewna — w dawnych czasach bowiem kuchnie były niemal całkowicie drewniane. Nawet takie pomieszczenia, jak salon czy sypialnia mogą mieć już bardziej widoczne motywy, takie jak kolorowe narzuty na łóżko czy misternie zdobione poduszki.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij