Blog

Jak dbać o meble na wysoki połysk?

22.03.2023

Meble na wysoki połysk wyglądają przepięknie. Dodają luksusowego klimatu i elegancji każdemu wnętrzu i są coraz częściej doceniane. Skoro popularność tego rozwiązania stale wzrasta, warto dowiedzieć się, w jaki sposób odpowiednio o nie dbać, aby móc cieszyć się ich oryginalnym wyglądem przez długie lata - szczególnie, jeśli właśnie rozważasz ich zakup.

Meble lakierowane

Podstawą przy meblach na zamówienie na wysoki połysk jest regularne ścieranie z nich kurzu. W przeciwieństwie do innych materiałów, na tych lakierowanych widoczne jest niemal każde zabrudzenie. Bardzo ważne jest, aby czyścić je nawet wtedy, gdy pojawią się na nich choćby niewielkie zabrudzenia — okazuje się, że niektóre substancje pozostawione na ich powierzchni zbyt długi czas, mogą prowadzić do odbarwienia. W takiej sytuacji niemal niemożliwe jest doprowadzenie lakierowanych mebli na wymiar do pierwotnego stanu. Uszkadzać w taki sposób mogą je nawet zwykłe produkty spożywcze. Należy regularnie przecierać meble, jednak nie warto stosować do tego silnych środków — jeśli będziemy robić to zbyt często, powierzchnia może się zarysować. Idealnym rozwiązaniem jest starcie zabrudzeń szmatką, gdy widzimy, że jest taka potrzeba. Trzeba jednak uważać, ponieważ meble lakierowane nie lubią także wody, ani innych płynnych substancji. Mogą one prowadzić do nieestetycznego kruszenia się powierzchni bądź puchnięcia, zwłaszcza na krawędziach.

Czym czyścić meble na wysoki połysk?

Piękne, wykonane zgodnie z naszymi preferencjami estetycznymi, jak i funkcjonalnymi meble lakierowane na wymiar to wyjątkowe dopełnienie pomieszczenia, o które warto dbać ze szczególną ostrożnością. Odradzamy używania preparatów zawierających alkohol, amoniak, czy aceton, gdyż mogą zbyt silnie działać na błyszczącą powłokę. Zalecamy wykorzystywanie w tym celu zwilżonej szmatki. Jak już wyżej wspomnieliśmy, lakierowane meble na wymiar nie lubią nadmiaru wody, dlatego należy użyć jak najmniejszej jej ilości. Dobrym rozwiązaniem będzie na koniec przetarcie ich suchą szmatką, dzięki czemu zyskamy pewność, że wilgoć nie pozostała na powierzchni i nie zniszczy lakieru. W przypadku trwalszych zabrudzeń można użyć także kropelki płynu do naczyń, która powinna rozpuścić plamki. Na rynku dostępne są profesjonalne środki do czyszczenia lakierowanych mebli na wymiar. Są one najbezpieczniejszą opcją, gdyż posiadają w składzie substancje, które z pewnością nie wpłyną na ich matowienie, zarysowania, czy innego rodzaju uszkodzenia. Są one jednak pewnego rodzaju inwestycją, dlatego wiele osób skłania się ku czyszczeniu mebli na wysoki połysk przy użyciu domowych sposobów.

Domowe sposoby na czyszczenie mebli na wysoki połysk

Jedynym słusznym rozwiązaniem w tej kwestii, gdy nie chcemy inwestować w profesjonalne środki czyszcząco-konserwujące, jest delikatna ściereczka z miękkim włosiem, odrobina płynu do naczyń oraz woda. Nie należy próbować użyć w tej roli sody oczyszczonej, octu, ani innych substancji, gdyż mogą one wpłynąć na pogorszenie się stanu naszych lakierowanych mebli na wymiar. Meble na wysoki połysk zachwycają swoim nieskazitelnym pięknem i sprawiają, że wnętrze z pewnością zostanie zapamiętane na długo. Tworzą luksusowy klimat, trudny do osiągnięcia w jakikolwiek inny sposób. Przykuwają one jednak spojrzenie tylko wtedy, gdy są czyste i nieporysowane. Warto stosować się do powyższych wskazówek, by móc cieszyć się przez lata ich pięknem. Po piękne i trwałe meble lakierowane na wymiar zapraszamy na naszą stronę.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.