Blog

Jak urządzić małą łazienkę? Praktyczne porady

30.04.2020

Masz tylko kilka metrów kwadratowych i długą listę sprzętów i mebli, które musisz na nich pomieścić. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu, a jej urządzenie to prawdziwe wyzwanie. Nie możemy zrezygnować z umywalki na rzecz większej wanny, a także odpuścić pralkę, wstawiając więcej szafek. W jaki sposób zaaranżować małą łazienkę, by zmieściło się na niej wszystko, co jest Ci niezbędne, pozostało jeszcze nieco wolnego miejsca, a całość prezentowała się atrakcyjnie i modnie?

Jasne i szklane powierzchnie dla optycznego powiększenia

Zanim umeblujemy łazienkę, dodamy jej kilku metrów kwadratowych. Oczywiście niemożliwe jest „rozciągnięcie” pomieszczenia, ale możemy sprawić, że będzie wyglądało na większe. Zamiast ciemnych płytek na ścianie niech pojawiają się jasne, np. w kolorze écru, beżu lub po prostu sterylnej bieli. Podobne kolory zastosuj na podłodze lub skontrastuj drewnem jasne barwy na ścianach. Dobrze sprawdzają się płytki z połyskiem, odbijające efektownie światło. Nie zapomnij o lustrze, które również sprawia, że łazienka wygląda na znacznie większą.

Poznaj również inne sposoby, jak optycznie powiększyć małą łazienkę.

Zabudowa łazienki z praktycznymi półkami i szafkami

Zamiast wolnostojących mebli wybierz szafki i półki wykonane na wymiar. Dzięki temu wykorzystasz całą przestrzeń łazienki, nawet najmniejsze wnęki i zakamarki, które wydawały Ci się niepotrzebne i bezużyteczne. Zabudować możesz przestrzeń nad podwieszaną misą WC, to idealne miejsce na środki czystości. Umywalkę umieść na blacie, pod którym znajdą się szuflady i szafki, a także pralka. Jeżeli masz w łazience wąskie wnęki, wykorzystaj je na półki, które wypełnisz np. wiklinowymi koszami lub drewnianymi skrzynkami z kosmetykami. Zdecydowałeś się na wannę? Zamiast obudowy z płytek zastosuj panel z półkami, co pozwoli Ci zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Kosz na pranie możesz umieścić w małej łazience co najmniej na kilka sposobów - wszystkie opisaliśmy tutaj.

Prysznic walk-in zamiast klasycznego brodzika

Zamiast wanny w Twojej łazience znajdzie się prysznic. Zajmuje mniej miejsca, co w małej łazience ma ogromne znaczenie. Do wyboru masz klasyczny prysznic z brodzikiem oraz nowoczesny prysznic bez brodzika typu walk-in. Drugie rozwiązanie jest stworzone dla małych łazienek. Cały system potrzebuje zdecydowanie mniej miejsca, a przestrzeń kąpielowa jest przy tym większa. Zamiast otwieranej kabiny prysznicowej jest transparentna szklana ściana, którą możemy oddzielić strefę kąpielową od szafki z umywalką lub toalety.

Mała łazienka? Wyposażenie w mniejszej wersji!

Podstawowe elementy wyposażenia łazienki występują dzisiaj w różnych rozmiarach. Zamiast dużej umywalki z postumentem wybierz małą okrągłą umywalkę nablatową. W małej łazience bardzo dobrze sprawdzi się też pralka typu slim. Klasyczną toaletę zastąp podwieszaną misą WC. Jeżeli marzy Ci się wanna, ale nie masz na nią wystarczająco dużo miejsca, zastanów się nad jej mniejszą wersją lub wanną asymetryczną, nad której krótszym bokiem możesz zamontować umywalkę.

Mała łazienka nie musi oznaczać dużych problemów aranżacyjnych. Na pewno zmieścisz w niej wszystkie potrzebne Ci sprzęty i meble, a może nawet jeszcze wystarczy Ci miejsca na dekoracje i dodatkowe wyposażenie.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.