Blog

Nowoczesny glamour. Kuchnia z klasą i bez przepychu

23.10.2021

Glamour to bogactwo, przepych i duża porcja blasku. Nowoczesność natomiast to minimalizm, oszczędność dodatków i prostota form. Jak połączyć te dwa style? Przeciwieństwa się przyciągają i tworzą naprawdę zgrane i dobrze rozumiejące się pary. W tym przypadku jest podobnie. Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnego glamour będzie elegancka, ale pozbawiona niepotrzebnego przepychu. Znajdzie się w niej miejsce na blask, jak również monochromy i proste formy.

W połysku i macie

W kuchni glamour bardzo często pojawiają się meble w kolorze białym i czarnym o połyskującym wykończeniu. Takie fronty pięknie odbijają światło, a także uwypuklają złote i srebrne dodatki. W nowoczesnych aranżacjach oprócz połyskujących powierzchni występują też matowe, które nadają całości klasy i wysublimowanego stylu. Zabudowę kuchenną stwórzmy z wykorzystaniem zarówno połysku, jak i matu. Może być to jeden kolor, np. czerń w dwóch opcjach lub też dwa kolory, jak połyskująca biel i matowa czerń. To najprostszy, ale też bardzo efektowny sposób połączenia stylu glamour z nowoczesnością.

Stonowane kolory z mocniejszym akcentem

We współczesnych wnętrzach dominuje stonowana paleta barw. Lubimy nie tylko biel i czerń, ale wszelkiego rodzaju szarości, beże i brązy. Właśnie takie kolory pojawiają się w nowoczesnych stylizacjach. Są one częściowo obecne też w aranżacjach glamour, gdzie jednak pozwalamy sobie czasem na więcej. Uzupełniamy stylizacje o fiolet, czerwień, granat i zieleń. Tym razem postępować będziemy podobnie. Biało-czarna zabudowa kuchenna potrzebuje wyrazistego akcentu. Jeżeli chodzi o ścianę pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami, może być ona w formie lustrzanej płyty lub też płytek typu metro w kolorze granatowym lub butelkowej zieleni. Na podłodze niech pojawi się kamień, jednak już w dodatkach np. różowe złoto. Łączmy stonowane kolory z mocniejszymi.

Światło w centrum

We wnętrzach glamour bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Nierzadko to właśnie ono znajduje się w centrum całej aranżacji. Pojawiają się kryształowe żyrandole, które w połączeniu ze światłem tworzą efektowną dekorację. Styl glamour to również szkło, które jest obecne także w nowoczesności. Właśnie z niego niech będą wykonane oprawy oświetleniowe w kuchni. Jeżeli obecny jest w pomieszczeniu stół, nad nich niech zawiśnie lampa z dużymi szklanymi kloszami z efektem przyciemnienia, np. w kolorze pomarańczowym lub ciepłym żółtym. Rolę oświetlenia głównego przydzielimy płaskiemu plafonowi o kryształowym wykończeniu. Nie zapominamy o odpowiednim doświetleniu blatu, do czego posłużą nam listwy LED umieszczone pod szafkami wiszącymi.

Mniej znaczy więcej

Urządzając wnętrze w stylu glamour, musimy pamiętać o tym, że bardzo cienka jest granica między pełną blasku elegancją, a kiczem. W stylu nowoczesnym zawsze dążymy do ograniczenia ilości elementów. Koncentrujemy się na wyróżnieniu wysokiej jakości materiałów, z których wykonane są meble i dodatki. Zazwyczaj „mniej znaczy więcej”. Jeżeli zależy Ci na wprowadzeniu złota do wnętrza, niech pojawi się ono na elementach, które są niezbędne w kuchni, a więc armaturze i uchwytach meblowych. Nie ma konieczności uzupełniania całości o zbędne dekoracje. Złoty kolor sam w sobie jest bardzo wyrazisty i szybki przejmuje pierwszoplanową rolę. Ogranicz się jednego lub dwóch kolorów dominujących oraz jednego dodatkowego. Jeśli będzie ich więcej, nietrudno o nieporządek aranżacyjny i utratę harmonii. Przepełniona blaskiem, elegancją i połyskiem kuchnia może jednocześnie zachwycać prostotą formy i stonowaną kolorystyką. Nowoczesny glamour jest opcją dla tych, którzy uciekają od przesadnej sterylności i prostoty, a jednocześnie nie są fanami splendoru i przepychu, chociaż zachwycają się luksusowymi stylizacjami.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij