Blog

Idealne wyposażenie szafy — rodzaje wieszaków

04.05.2023

Duża i pojemna szafa na wymiar to marzenie wielu osób, które chcą mieć swoje ubrania i akcesoria zawsze w porządku i łatwo dostępne. W końcu to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również estetyczne wykończenie wnętrza. Dzięki temu, że szafa jest wykonana dokładnie na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, możemy zyskać dużo więcej przestrzeni do przechowywania, a także lepiej zorganizować swoje rzeczy. W tym artykule przyjrzymy się z bliska temu, jak wyposażyć swoją idealną szafę na wymiar, która spełni nasze wymagania i pozwoli cieszyć się nie tylko funkcjonalnością, ale również pięknym wyglądem.

Wieszaki w szafie — dostępne rozwiązania

Decydując się na zaprojektowanie swojej wymarzonej szafy na wymiar, masz całkowitą dowolność, co będzie znajdowało się w środku. W Meblach Flaming oferujemy szereg ciekawych rozwiązań, które z pewnością pomogą uporządkować ubrania. Niezbędnym elementem w każdej szafie na wymiar jest drążek. Pozwala on na przechowywanie koszul, spodni, marynarek czy sukienek w sposób przemyślany i praktyczny. Dzięki temu, że ubrania wiszą na drążku, są one zawsze łatwo dostępne i nie wymagają składania ani układania na półkach czy w szufladach. Na naszej stronie możesz zobaczyć, jak prezentuje się standardowy drążek stosowany w szafach o minimalnej głębokości wewnętrznej 500 mm. Jest wykonany ze stali o powłoce chromowanej. Opcjonalnie w ofercie posiadamy drążki aluminiowe także z podświetleniem ledowym! Ciekawą opcją jest pantograf. To mechanizm pozwalający wykorzystać przestrzeń szafy pod sufitem na ubrania. Nie używając drabiny czy też stołka można sprowadzić zawartość wieszaka do wygodnej pozycji. Pantograf jest szczególnie przydatny w przypadku szaf wnękowych, które są umieszczone w niszach lub w innych trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu można w łatwy sposób wykorzystać całą dostępną przestrzeń w szafie, bez konieczności wchodzenia do niej na klęczkach lub w inny niewygodny sposób. Dla osób, które często ubierają eleganckie stylizacje, doskonale sprawdzi się wieszak na krawaty. Dzięki niemu można uniknąć zagnieceń i zniszczeń materiału, a także łatwiej wybrać odpowiedni krawat do danej stylizacji. Na naszej stronie przedstawiamy taki wysuwany, na prowadnicach, z podwójnym koszykiem na drobiazgi z 10 haczykami. Ciekawym rozwiązaniem jest także wieszak na spodnie. Podobnie jak w przypadku tego na krawaty, pozwala w wygodny sposób przechowywać je bez zagnieceń. Na stronie posiadamy dwa modele — Amix i Peka. Antypoślizgowy materiał zapobiega zsuwaniu się, dzięki czemu łatwiej utrzymać porządek. Ostatnią przywołaną przez nas opcją są wieszaki prostopadłe. Umożliwiają one zawieszenie ubrań w prostopadłej linii względem frontu szafy. Doskonale sprawdza się w przypadku tych płytkich. Wieszaki poprzeczne zwykle montuje się w poziomej pozycji, a na nich umieszcza się te na ubrania. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce w szafie, a jednocześnie przechowywać więcej ubrań na jednym wieszaku. Często mają one regulowaną długość, co pozwala na dostosowanie ich do wymiarów szafy oraz do długości ubrań.

Rozwiązania przydatne w szafie na wymiar — podsumowanie

Wybierając szafę na wymiar, możemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a także zyskać praktyczne rozwiązania, takie jak pantografy czy drążki na ubrania, oraz zapewnić bezpieczne przechowywanie ubrań. Wieszaki na krawaty, spodnie oraz te poprzeczne to niezbędne elementy, które ułatwiają przechowywanie ubrań oraz pomagają utrzymać w porządku garderobę. Pantografy umożliwiają wygodne przechowywanie odzieży sezonowej, a drążki na ubrania, łatwy dostęp i wygodne przechowywanie często używanych ubrań.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij