Blog

Garderoba w sypialni. Jak zaaranżować małe i duże pomieszczenie?

15.08.2020

Im mniejszy metraż, tym mniej możliwości aranżacji wnętrza, co dotyczy m.in. sypialni. Jest to pomieszczenie, w którym nie potrzebujemy zbyt dużo mebli, jednak mają one zazwyczaj większe rozmiary. Są to na pewno łóżko i szafa, dodatkowo czasem komoda i jeżeli metraż na to pozwala, to również toaletka, półka z książkami, a nawet fotel do odpoczynku. W większej sypialni możemy z powodzeniem zaaranżować garderobę, jednak w małej nierzadko ograniczamy się do gotowej szafy. Niezależnie od wielkości sypialni, możesz mieć w niej praktyczną garderobę.

We wnęce lub w zabudowie

W małej sypialni staramy się zawsze maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Dotyczy to również ścian, które najlepiej w przypadku garderoby zabudować na całej wysokości. Rezygnujemy więc z szaf dostępnych w sklepie, które są niższe i tym samym mają mniej półek, pozostaje niewykorzystany obszar przy suficie. Szafa na zamówienie może mieć dowolną wielkość, dopasowaną do metrażu pomieszczenia. Jeżeli to możliwe, niech zajmuje całą szerokość i wysokość jednej ściany. Wewnątrz stosujemy półki, kosze cargo i wieszaki. Jeżeli mamy możliwość wykonania głębszej szafy, nie rezygnujmy z niej. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są wysuwane wieszaki, a także podwójne półki. W sypialni masz wnękę? W takim razie wykorzystaj ją na zaaranżowanie garderoby. Praktycznym elementem będzie oświetlenie, dzięki któremu łatwiej będzie Ci znaleźć ubrania, znajdujące się głębiej.

Za ścianą działową

W dużej sypialni możemy wytyczyć strefy, dzięki którym powstanie nowe, mniejsze pomieszczenie, pełniące funkcję garderoby. Garderoba nie musi być całkiem zamknięta za drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi. Ciekawym patentem jest ustawienie łóżka w centrum, a za nim wykonanie ściany działowej, za którą znajdzie się strefa garderobiana, a w niej półki, szuflady, wieszaki, pudełka i kosze, a może nawet toaletka i wygodny fotel. Koniecznie pomyśl o dużym lustrze.

A może parawan lub przepierzenie?

To opcja do sypialni o średnim metrażu. Jest to tani i szybki sposób na zaaranżowanie garderoby w sypialni i jednocześnie na uatrakcyjnienie jej wyglądu. Do wydzielenia przestrzeni z garderobą wykorzystaj drewniane lub metalowe przepierzenie, bądź materiałowy, wiklinowy lub bambusowy parawan. Za nim niech znajdą się wieszaki na kółkach, a także wiszące półki. Estetycznie prezentować się będą ponadto kolorowe pudełka, drewniane skrzynki oraz wiklinowe kosze. Postaraj się dodatki dopasować do stylistyki wnętrza swojej sypialni, ponieważ częściowo garderoba będzie na nią otwarta. Na ścianie niech zawiśnie lustro, które warto uzupełnić o oświetlenie. Parawan utrudnia dopływ naturalnego światła, dlatego nie możemy zapominać o dodatkowych punktach świetlnych. Nie musi być osobnym pomieszczeniem, nie jest też rozwiązaniem tylko do dużych sypialni. Garderoba to alternatywa dla klasycznej szafy, bardziej pojemna, praktyczna i będąca namiastką luksusu. W małej sypialni może być w formie zabudowy ściany, w średniej ukryjemy ją za parawanem, a w dużej oddzielimy od strefy snu ścianą działową.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij