Bardzo często o ostatecznym wyglądzie wnętrza decydują detale. W przypadku mebli kuchennych najwięcej uwagi poświęcamy frontom, a także blatom. Koncentrujemy się również na wnętrzu szafek, aby były możliwie jak najbardziej pojemne. A co z uchwytami, które potrafią w bardzo subtelny sposób nadać charakteru zabudowie kuchennej? To dzięki nim całość może bardziej nawiązywać do nowoczesnego minimalizmu lub zdecydowanie bardziej przytulnego stylu prowansalskiego. Jakie mamy rodzaje uchwytów i do jakich mebli pasują?

Uchwyty relingowe w pionie i poziomie

Są jednymi z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych uchwytów. Cechują się elegancją formą i dużymi rozmiarami, pomimo iż bardzo często w dyskretny sposób dekorują fronty szafek. Mogą być cienkie i grubsze, kwadratowe i o zaokrąglonych kształtach Występują w wersji czarnej, chromowanej, białej, niekiedy złotej i miedzianej. Możemy je zamontować w pionie i poziomie. Bardzo dobrze prezentują się zarówno przy nowoczesnych, połyskujących powierzchniach, jak i bardziej klasycznych, w kolorze drewna.

Dyskretne uchwyty krawędziowe

Znalazły zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych stylizacjach. Są szerokości szafki, można je dopasować do najbardziej niestandardowych rozmiarów szafek. Występują w wersji nabijanej, przypominając swoim kształtem literę L lub C. Możemy dzięki temu uzyskać gładkie fronty bez żadnych wystających elementów. Uchwyty krawędziowe bardzo dobrze odnajdują się w towarzystwie gładkich frontów z połyskiem i tych o matowym wykończeniu. Potęgują elegancję czarnych mebli i prostotę oraz ponadczasowość bieli.

Designerskie gałki meblowe

To propozycja dla tych, którzy preferują wyszukane dekoracje. Gałki meblowe mają bardzo ozdobny charakter, mogą być wykonane ze szkła, metalu, a także z drewna. Jeżeli chcemy nadać wyrazistości stylizacji, możemy zdecydować się na kolorowe gałki w orientalnych wzorach, które będą pasować do ściany pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami w mocnym kolorze. Planujesz zaaranżować kuchnię w stylu glamour? Świetnie sprawdzą się szklane gałki, przypominające kształtem diament. W kuchni prowansalskiej przy białych meblach z przeszkleniami pięknie wyglądać będą porcelanowe gałki w pastelowych odcieniach

Na gładko, czyli szafki bez uchwytów

Uchwyty Cię nie przekonują? Jesteś zwolennikiem współczesnego minimalizmu, w którym z wielką pieczołowitością stosują się zasadę „mniej znaczy więcej”. W takim razie postaw na gładkie fronty, które zostaną w całości wyeksponowane i pozbawione jakichkolwiek elementów dodatkowych, w tym uchwytów. Szafki muszą się jednak otwierać, co jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów. Wystarczy delikatnie nacisnąć front, aby drzwi się automatycznie uchyliły. Montujemy wtedy prowadnice typu „push to open”, co sprawdza się w przypadku szuflad. Meble kuchenne możemy udekorować uchwytami lub całkowicie z nich zrezygnować, aby podkreślić mocno nowoczesny charakter wnętrza. Potraktuj je więc nie tylko jako praktyczny element wyposażenia szafek, ale też jako dekorację kuchni. Odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia sprawi, że stanie się ono nie tylko niezwykle funkcjonalne — będzie przytulnym miejscem do spędzania czasu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę