Nowy rok to nowe trendy, czasem zaskakujące, a innym razem przewidywalne. Niektóre są nam dobrze znane, z kolei często zdarzają się takie, które wywołują rewolucję w branży wnętrzarskiej. Jak będzie tym razem? Na pewno nie będzie nudno. Każdy znajdzie coś, co go zainspiruje, zainteresuje i zadowoli. Jakie kolory zdominują 2022 rok? Jakie meble będziemy wybierać do salonu i sypialni? Na jakie wzory postawili designerzy?

Kolor roku Very Peri

Długo czekaliśmy na tę informację, ale cierpliwość popłaca. Czujemy się trochę zaskoczeni, ponieważ Instytut Pantone ponownie postawił na odważny i wyrazisty kolor. Jest nim Very Peri, a więc odcień fioletu. Stanowi on połączenie tej szlachetnej barwy z niebieskim zabarwieniem. Przedstawiciele marki nazywają go dynamicznym błękitem, co ma oczywiście swoje uzasadnienie. Ma nam się kojarzyć z optymistycznym spojrzeniem na rzeczywistość, ale i przyszłość. Sygnalizuje nam potrzebę zmian, a także jest oznaką nowego świata. Być może ma to związek z obecną sytuacją pandemiczną na świecie. Very Peri ma być dla nas pewnego rodzaju pocieszeniem i uzewnętrznieniem naszej wewnętrznej radości i nadziei. Taki błękitny fiolet pięknie będzie współgrać ze sterylną bielą, a także pastelowymi odcieniami różu, niebieskiego i pomarańczowego. Doskonale prezentuje się też wśród stonowanej palety barw. Bardzo dobrze akcentuje proste, geometryczne formy i jest idealnym tłem dla naturalnych tkanin.

Styl japandi i odświeżony minimalizm

Pozostajemy w temacie spokoju, harmonii i naturalizmu. Również w 2022 roku w trendach wnętrzarskich pojawiać się będzie styl japandi. To połączenie egzotycznej Japonii z chłodną i naturalną Skandynawią. W takim wnętrzu jest dużo kolorów ziemi, prostych form, naturalnych materiałów, ale i roślinnych motywów. Na pewno bardzo dobrze odnajdują się w takim otoczeniu osoby spokojne, bardzo zaprzyjaźnione z naturą, chcące osiągnąć lub zachować wewnętrzną harmonię, a także potrzebujące wyciszenia i relaksu. Nie rezygnujemy jednak z nowoczesnego minimalizmu. Tak bardzo polubiliśmy proste formy, że dajemy im szansę po raz kolejny. W mieszkaniach pojawiać się więc będą meble w postaci geometrycznych brył, oprawy oświetleniowe o prostych formach i dodatki w oszczędnej liczbie. Nie zabraknie jednak mocniejszych akcentów kolorystycznych, które podkreślają pojedyncze meble i dekoracje. Nowoczesność objawiać się też będzie odwagą łączenia materiałów. Na podłodze jednocześnie pojawiać się będzie marmur i drewno, a na ścianie pastelowy fiolet i naturalny beton.

Naturalnie bambus, rattan i inne dzieła Matki Natury

Urządzając wnętrza w 2022, koncentrujemy się na naturalnych materiałach. Wciąż pozostajemy wierni drewnu o różnym wybarwieniu, zarówno naszemu krajowemu – dębowi i sośnie, jak i egzotycznym odmianom. W salonie jednak może stanąć również rattanowy fotel ze stolikiem wykonanym z tego samego materiału, którego blat będzie szklany. Zielone rośliny pięknie prezentują się w bambusowym osłonkach, z kolei okna dobrze czują się otulone lnianymi zasłonami. Na sofie niech pojawi się wełniany koc i szydełkowe poduszki ozdobne. Naturalne materiały nie tylko sprawiają, że jesteśmy bardziej eko, ale też sprzyjają aranżowaniu wnętrz ciepłych i przytulnych.

Obłe kształty, a więc subtelnie i delikatnie

Wśród kształtów i form obserwujemy przede wszystkim delikatne zaokrąglenia. Ich celem jest uspokojenie nieco wyrazistej i chłodnej stylizacji z prostymi, geometrycznymi, często kwadratowymi elementami. Zmiękczamy surowość, wykorzystując do tego także miękkie materiały, jak np. pętelkową boucle. Obłe kształty sprawiają, że możemy sobie pozwolić na minimalizm i jednocześnie tworzyć ciepłe, klimatyczne wnętrza. Kolejny rok za nami i następny przed nami. Coś się musi skończyć, żeby zaczęło się coś nowego. Rok 2022 będzie przebiegał pod dyktando błękitnego fioletu, towarzyszyć mu będzie spokój i harmonia, a także wspaniała natura.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę