Salon to dla wielu osób wizytówka całego domu. Prawidłowe rozmieszczenie w nim mebli, aby całość była nie tylko estetyczna, ale też funkcjonalna, pozytywnie wpłynie na komfort zarówno domowników, jak i odwiedzających nas gości. Tak jak w przypadku innych pomieszczeń, istnieje kilka zasad, którymi powinniśmy kierować się przy jego aranżacji. W dzisiejszym wpisie wskażemy, które meble koniecznie powinny znaleźć się w salonie, aby wszyscy mogli w nim wygodnie spędzać czas.

Jak urządzić salon — co warto wiedzieć na samym początku?

Rozmieszczenie mebli w salonie ma kluczowe znaczenie. Warto określić centralny punkt tego pokoju i to nim kierować się podczas aranżacji. W zależności od charakteru architektonicznego pomieszczenia, może być to telewizor albo kominek. Warto kierować się własnymi potrzebami, gdyż dzięki temu lepiej dopasujemy charakter salonu do naszych oczekiwań. W projektowaniu swojego wymarzonego salonu ważne jest określenie funkcji, jakie ma spełniać. Mogą to być: oglądanie telewizji, czytanie książek, spożywanie wspólnie z rodziną posiłków i wiele, wiele innych, zależnie od upodobań domowników. Salon może również pełnić rolę pokoju gościnnego, w którym przybyli goście mogą na rozkładanej kanapie wygodnie się przespać.

Najważniejszy mebel w każdym salonie - kanapa

Bezwzględnie najistotniejszym elementem wystroju każdego salonu jest kanapa. Jeśli dysponujemy niewielką ilością przestrzeni, dobrze sprawdzi się także wielofunkcyjny narożnik. Będzie to dodatkowe miejsce relaksu dla Ciebie i Twoich gości. Ciekawym rozwiązaniem są te posiadające pojemniki na pościel. Okazuje się, że wybór odpowiedniej kanapy wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać! Na rynku istnieje ogrom możliwości, szczególnie gdy nasz wybór pada na meble na wymiar.

Można wybrać na przykład wersalkę, która posiada dwie funkcje — rozkładana jest wzdłuż długości, a materac podzielony jest na pół (po złożeniu tworzy siedzisko i oparcie. Ze względu na fakt, iż jest bardzo praktyczna, decydują się na nią głównie osoby posiadające niewielkie mieszkania. Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest sofa. Początkowo służyła jedynie do wypoczynku lub jako element wystroju, lecz obecnie są dostępne również te z funkcją spania. W przeciwieństwie do wersalki rozkłada się ją, wysuwając siedzisko do przodu. Niektórzy decydują się także na tapczan, choć w porównaniu do poprzednich rozwiązań, to jest znacznie mniej popularne. Tego typu mebel nadaje się głównie do spania i odpoczynku w pozycji leżącej, niekoniecznie do siedzenia na nim przy stole.

Wygodny dodatek - fotel w salonie

Co prawda nie każdy decyduje się na ten element w swoim salonie, ale przy dużej liczbie domowników może okazać się przydatny. Elegancki i wygodny fotel, dopasowany kolorystycznie do kanapy to świetne dopełnienie. Dodatkowo zwiększy ilość miejsca do relaksu! Ważne, aby zachować spójność z pozostałymi elementami wystroju, gdyż gwarantuje to niezwykły klimat w pomieszczeniu. Na ulubionym fotelu odpoczynek przechodzi na zupełnie inny poziom! Bez względu na to, jaki styl preferujesz, decydując się na meble na wymiar, masz pewność, iż spełni on wszystkie Twoje oczekiwania.

Nie zapomnij o stoliku kawowym!

Stolik kawowy fantastycznie dopełni każdą długą rozmowę w salonie. Jest nie tylko funkcjonalną przestrzenią na herbatę czy ciastko, ale także może świetnie dopełnić wnętrze! Istotne jest, aby wysokością i wielkością dopasować go do kanapy, aby korzystanie z niego było wygodne. W salonie w stylu minimalistycznym ciekawie będzie aranżował się taki z wykończeniem na wysoki połysk. Z kolei do salonu urządzonego w stylu glamour dobrze nada się szklany. Urządzony zgodnie ze swoim gustem salon, jest nie tylko wygodną przestrzenią do relaksu, ale też na co dzień cieszy oko i zachwyca przybywających gości!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę