Przedpokój bardzo często ma niewielki metraż. To oznacza, że możliwości aranżacyjne są ograniczone. Zdarza się jednak, że mamy do dyspozycji większy przedpokój i możemy sobie pozwolić na wyposażenie go w dodatkowe elementy. Zawsze jednak w przedpokoju powinna stanąć szafa i szafka na obuwie. Ważne jest, aby meble do siebie pasowały pod względem wizualnym, ale muszą być przy tym praktyczne i funkcjonalne. Czym kierować się przy wyborze szafki na obuwie do przedpokoju?

Kluczowe aspekty przy wyborze szafki na buty

Wybór szafki na buty powinien być uwarunkowany w znaczącym stopniu powierzchnią przedpokoju. Jeżeli do naszej dyspozycji jest niewielki metraż, to lepiej zdecydować się na smukłą, a wysoką szafkę, tzw. kolumnę. Jej szerokość zazwyczaj wynosi 20 cm. Znajdzie się na nią miejsce nawet w najmniejszym i najwęższym przedpokoju. W dużych pomieszczeniach, gdzie mamy większe możliwości aranżacyjne, doskonale sprawdzi się szafka na buty w formie skrzyni. Nie tylko efektownie się prezentuje, ale również jest bardzo funkcjonalna, ponieważ jednocześnie może być też siedziskiem. Alternatywą jest klasyczna szafka z kilkoma półkami o dużej szerokości. Musimy również uwzględnić rodzaj obuwia, jakie będzie przechowywane w szafce. Niskie buty zmieszczą się praktycznie wszędzie, problem może pojawić się przy wysokich kozakach. Sprawdzamy więc, jaka jest wysokość poszczególnych półek. Nie mniej ważna jest głębokość szafki, co ma szczególne znaczenie przy przechowywaniu dużych butów męskich. Materiał, z jakiego wykonana jest szafka na buty, koniecznie musi być odporny na wodę i wilgoć. Oczywiście przed schowaniem obuwia do szafki należy je dokładnie oczyścić, jednak zdarza się, że na podeszwie pozostaje jeszcze błoto czy zaschnięty śnieg. Na pewno dobrym wyborem będzie szafka z solidnej płyty MDF, szafka aluminiowa i wykonana ze stali nierdzewnej.

Szafka na buty otwarta czy zamknięta?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Otwarta szafka zapewnia właściwą wentylację butów. Ma to duże znaczenie dla ich trwałości i żywotności. Zazwyczaj taka szafka posiada dwie półki, które są siateczkowe, mogą być wykonane z perforowanej kratki lub też z całościowej płyty. Wszystkie buty, jakie się w szafce znajdują, są jednak widoczne, co dla niektórych może być wadą w kwestii estetyki. Szafka na buty zamknięta cechuje się bardziej rozbudowaną konstrukcją. Może mieć praktycznie dowolną wielkość i liczbę półek. Wyposażona jest w drzwi przesuwne, uchylne, a nawet w formie harmonijki. Duży mebel umożliwia segregację obuwia. Każdy z domowników może mieć swoją własną półkę. Ponadto buty możemy podzielić z uwzględnieniem pór roku czy też ich rodzaju. Wadą jest brak cyrkulacji powietrza. Ten problem mogą jednak rozwiązać panele wentylacyjne.

Wielofunkcyjny zestaw

Szafki na buty do przedpokoju mogą mieć bardziej rozbudowaną konstrukcję. Dużą popularnością cieszą się szafki z siedziskiem tapicerowanym. Czasem jest to prosta szafka z płaskim siedziskiem, a innym razem dodatkowo z tapicerowanymi panelami na ścianie. Szafkę łączymy także z wieszakami na okrycia wierzchnie oraz dodatkową półką wyżej np. na kapelusze i apaszki. Oprócz tego, że jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, dodaje elegancji wnętrzu. Więcej informacji na temat siedziska w przedpokoju znajduje się we wpisie: https://www.meble-flaming.pl/strefa-wiedzy/blog/siedzisko-w-przedpokoju

Jeszcze bardziej ekskluzywny zestaw będzie miał stojak na parasole. Szafki na buty na zamówienie mogą mieć dowolną konfigurację, wielkość i dodatkowe elementy. Poleca się uzupełnienie takiego zestawu również o lustro. Takie wielofunkcyjne meble szczególnie dobrze sprawdzają się w małych przedpokojach. Szafkę na buty dopasowujemy do metrażu pomieszczenia, rodzaju obuwia, a także stylu wnętrza i własnych upodobań. Musi być ona przede wszystkim praktyczna, aby pomieściła wszystkie buty i zapewniła komfort ich przechowywania.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę