W ostatnich latach styl skandynawski stał się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby urządzać wnętrza swoich domów właśnie w tym stylu. Z pewnością ma to coś wspólnego ze zwiększającą się popularnością samych krajów skandynawskich, ale prawda jest taka, że styl skandynawski jest po prostu bardzo wygodny i komfortowy. Jest całkowitym przeciwieństwem reszty popularnych stylów, które cechują się przede wszystkim maksymalizmem i potrzebą posiadania dużej liczby rzeczy. Czym więc charakteryzuje się styl skandynawski? Dla kogo będzie on najlepszym wyborem? Jakie meble najlepiej sprawdzą się w tym konkretnym stylu?

Styl skandynawski – cechy charakterystyczne

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym dokładnie charakteryzuje się styl skandynawski. Jest on podobny do stylu minimalistycznego, jednak jest od niego bardziej praktyczny i funkcjonalny. Kolory wykorzystywane w aranżacjach skandynawskich są stonowane i nie przyciągają wzroku. Najbardziej popularne są biele, beże, brązy, a także odcienie kremowego i szarości. Czasami widuje się również przykurzone pastele, jednak należą one do rzadkości. A jak się ma sprawa, jeżeli chodzi o materiały, które używane są w stylu skandynawskim? Przede wszystkim styl ten stawia na naturalność – a więc dobrym wyborem będą wszystkie przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak szkło, ceramika, drewno, bawełna czy len.

Styl skandynawski – jakie meble?

Jeżeli chodzi o styl skandynawski, to preferowane są meble drewniane. Najlepiej, aby wykonane były solidnie, dzięki czemu będą mogły przetrwać wiele lat. Ważne, żeby meble te były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne i użyteczne. A jakie meble warto wstawić do domu w stylu skandynawskim? Oczywiście łóżko, szafę, komodę, stół, a także krzesła i szafki nocne. Zdecydowanie nie warto przesadzać z liczbą mebli. Ważne, aby dawało się łatwo utrzymać porządek w mieszkaniu. Dlatego warto również zrezygnować z nadmiernej liczby dodatków.

Styl skandynawski – dla kogo?

Dla kogo styl skandynawski będzie najlepszy? Kto będzie się dobrze czuł w mieszkaniu urządzonym w ten sposób? Przede wszystkim osoby, które lubią spokój i harmonię. Także te osoby, które doceniają porządek, ale jednocześnie nie lubią zbytnio męczyć się podczas sprzątania. Jeżeli nie przepadasz za dużą liczbą dodatków, to styl skandynawski będzie dla Ciebie idealny. Warto podkreślić, że jest to styl dobry dla tych wszystkich, którzy po prostu lubię kraje Skandynawii. Jeżeli jednak lubisz gadżety, nowoczesność i różne udogodnienia, to może się okazać, że styl skandynawski nie spełni Twoich oczekiwań.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę