Wiele osób marzy o tym, aby dom, w którym mieszkają, był ciepły i przytulny. W takich sytuacjach niezwykle popularny obecnie minimalizm raczej się nie sprawdzi – ponieważ styl ten jest bardzo chłodny w odbiorze i nie każdemu musi się podobać. Prawda jest taka, że ciężko określić, czym tak naprawdę jest owa „przytulność”. Co sprawia, że w danym miejscu człowiek czuje się jak w domu? Warto zadać sobie pytanie, czym dla ciebie jest przytulność. Co oznacza to słowo i jak sprawić, aby w domu było przyjemnie?

Co to znaczy przytulny?

Przede wszystkim warto podjąć próbę zdefiniowania słowa „przytulny”. Co to oznacza? Wedle słownika PWN przytulne jest miejsce, w którym jest wygodnie i miło. Dla każdego przytulne wnętrze będzie się zatem prezentowało nieco inaczej. Można więc stwierdzić, że to, czy wnętrze jest przytulne, to bardzo indywidualna sprawa. Na szczęście można wyróżnić kilka elementów, które będą się dobrze sprawdzać u każdego.

Udekoruj ściany tak, jak chcesz

Pierwszym z takich elementów jest udekorowanie ściany. Dekoracje ścian mogą być różne. Niektórzy decydują się na to, aby powiesić na ścianach zdjęcia swojej rodziny, inni preferują obrazy i różne formy sztuki. Dużo osób stawia również na płaskorzeźby czy wiesza półki, na których będą stać ozdoby. Dekoracje ścian są ważne, ponieważ ściany są największymi przestrzeniami w domu – wyglądałyby źle, gdyby były puste. Warto więc coś na nich powiesić.

Postaw na meble pasujące do twojego charakteru

Niezwykle ważne są także meble – warto wybierać takie, które dobrze pasują nie tylko do wnętrza, ale także do stylu, jaki chce się wprowadzić. Znacznie lepszą inwestycją będą meble wykonywane na wymiar niż te, które można znaleźć w katalogach sieciowych firm meblarskich. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że będą one idealnie pasowały do wnętrza i będą prezentowały się dokładnie tak, jak będziesz chciał. Będą również znacznie lepszej jakości, dzięki czemu ich żywotność znacznie się wydłuży w porównaniu z innymi meblami.

Dodatki – najważniejsze w przytulnym wnętrzu

Oprócz mebli i dekoracji ściennych bardzo ważną rolę odgrywają dodatki. Mowa tutaj o takich przedmiotach, jak krzesła, lampy czy akcesoria stojące na stołach, komodach i innych meblach. Warto inwestować w detale, które najbardziej przypadną ci do gustu – powinny doskonale odzwierciedlać charakter domowników. A przecież właśnie o to chodzi, aby każdy z domowników czuł się dobrze w miejscu, w którym mieszka. Można więc inwestować w ciekawe figurki oraz w różnego rodzaju dzieła sztuki. Dobrym pomysłem będą też dodatki funkcjonalne, takie jak ciekawa misa do owoców czy fantazyjne pudełko do przechowywania różnorodnych drobiazgów. Pomysłów jest tyle, ilu jest ludzi.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę