Aranżując kuchnię na wymiar swoich marzeń, chcemy zadbać o wszystkie, nawet te najdrobniejsze szczegóły. Efekt końcowy powinien idealnie wpisywać się w nasz gust — jak wiadomo, estetyka jest niezwykle ważna, szczególnie że w kuchni spędzamy znaczną ilość czasu. Nie wolno jednak zapominać o funkcjonalności, gdyż to ona powinna być priorytetem. Obecnie istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają stworzenie zarówno pięknego, jak i użytkowego wnętrza. Wybierając idealne meble na wymiar, nie zapominaj także o odpowiednim zaplanowaniu, jak będą wyglądały przestrzenie międzyszafkowe w Twojej nowej kuchni.

Przestrzenie międzyszafkowe — dostępne rozwiązania

Jeśli chodzi o przestrzenie międzyszafkowe, to jest z nimi podobnie jak z meblami na wymiar, czyli możesz dowolnie wybrać materiał, dopasowując go do swojego gustu i oczekiwań. Popularnym rozwiązaniem jest szkło, zarówno ze względu na piękny wygląd, jak i funkcjonalność — sprawia, że ściany pozostaną idealnie czyste i jest ono niezwykle łatwe do pielęgnacji. Gotowanie często wiąże się z bałaganem, a tłuste plamy potrafią być prawdziwym utrapieniem. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności, szkło jest doskonałym rozwiązaniem w przestrzeniach międzyszafkowych. Kolejną ciekawą opcją są kafelki. Warto pamiętać, aby odpowiednio dobrać je kolorystycznie do całego wnętrza. Odpowiednio zaaranżowane są pięknym dopełnieniem kuchni. Dodatkowo podobnie jak w przypadku szkła łatwo się je czyści. W tym przypadku należy pamiętać o tym, aby dbać o przestrzenie pomiędzy nimi, ponieważ później może nie udać się ich dobrze wyczyścić. Wielbiciele industrialnych wnętrz zdecydowanie postawią na kamień naturalny. Ma on zdecydowanie dużo plusów i wprowadzi do kuchni indywidualny klimat. Co więcej, wpisuje się w aktualne trendy, gdzie powrót do natury jest coraz częściej dostrzegany w nowoczesnych pomieszczeniach. Dodatkową zaletą kamienia naturalnego jest to, iż posiada on niepowtarzalne wzory. Mnogość odcieni i wzorów sprawia, że ma on wielu fanów. Podobnie jest w przypadku drewna. Tutaj z kolei możemy liczyć na znaczne ocieplenie pomieszczenia, więc powinny wybrać je osoby, którym zależy na przytulnym klimacie. Jeśli stawiasz na klasykę, możesz zastosować w przestrzeniach międzyszafkowych farbę. W tym przypadku jednak należy wybrać taką, z której łatwo będzie usunąć wszelkie zabrudzenia. Jest to najbardziej standardowe rozwiązanie, ale nie oznacza to, że nie może wyglądać dobrze. Warto w tym przypadku zaplanować całą aranżację w taki sposób, aby była spójna i zgodna z oczekiwaniami.

Przestrzeń międzyszafkowa w kuchni - podsumowanie

Bez względu na to, w jakim stylu urządzasz wnętrze, niezaprzeczalnie przestrzeń międzyszafkowa jest istotnym elementem każdej kuchni. Powinna być zarówno estetyczna, jak i łatwa do czyszczenia. Zwróć uwagę na to, jakie materiały zastosowałeś w pozostałych częściach w domu — były to kafelki, drewno, a może kamień naturalny? Określ, na czym najbardziej Ci zależy i jakie wnętrza podobają Ci się najbardziej. Możliwości na rynku jest naprawdę wiele, ale zwróć uwagę na to, która z nich będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz, który dopasuje odpowiedni materiał dla Ciebie. Pamiętaj, że w kuchni liczą się także szczegóły, więc postaraj się odpowiednio o nie zadbać. Piękne meble na wymiar w połączeniu z odpowiednio wypełnionymi przestrzeniami międzyszafkowymi to klucz do sukcesu.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę