Złoto w kuchni już nie zaskakuje tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu. Pojawia się coraz częściej i też coraz bardziej nas uszczęśliwia, ponieważ korzystamy z niego odważniej niż na początku. Łączymy złoto z wieloma kolorami oraz uzupełniamy nim wnętrza urządzone zarówno w stylu nowoczesnym i glamour, jak i klasycznym czy skandynawskim. Doceniamy jego ponadczasowość, ale też mamy świadomość, że potrafi każdą aranżację uczynić elegancką i szykowną.

Sterylna biel w połyskującym złocie

„Papier przyjmie wszystko”, oczywiście z kilku powodów, również dlatego, że najczęściej jest biały. Ten kolor jest idealnym tłem, na którym można malować pejzaże dowolnymi „farbami”. Możemy też potraktować biały kolor jako dominujący, wtedy mamy prawie pewność, że aranżacja będzie chłodna i sterylna. Aby jednak nie była przesadnie monotonna i monochromatyczna, potrzebuje mocniejszego i wyrazistego akcentu. Jeśli nie chcemy uzupełniać białej kuchni o głęboką czerń czy też intensywny odcień niebieskiego czy zieleni, sięgamy po złoto, niekoniecznie w dużej ilości. Białe fronty szafek nabiorą stylowej elegancji, kiedy pojawią się przy nich złote uchwyty. Mogą być proste i minimalistyczne, ale również ozdobne, rzeźbione. W złocie niech będzie też bateria przy zlewozmywaku – aby było maksymalnie praktycznie, niech ma elastyczną wylewkę. To wciąż za mało złota? W takim razie złoty okap i złote oświetlenie wystarczająco mocno zaakcentują blask w białej kuchni.

Maxi elegancja, czyli czerń i złoto

Mała czarna jest idealnym wyborem na każdą okazję. To taki as z rękawa każdej kobiety. Czarny kolor we wnętrzach nie pojawiał się długo w dominującej roli. Wydawało się, że takie stylizacje będą przygnębiające i przytłaczające. Okazało się jednak, że czerń bardzo dobrze czuje się we współczesnych wnętrzach, prezentując się przy tym niezwykle szykownie. Czarne fronty szafek skradły nasze serca, najpierw w wersji z połyskiem, a potem w macie. Pierwszy wariant nawiązuje zdecydowanie do nowoczesnych trendów, a blask jeszcze mocniej podkreślimy złotymi dodatkami i armaturą. Matowy czarny to propozycja do stylizacji industrialnych, gdzie równie dobrze odnajduje się beton, cegła i postarzane złoto, które całość ubiera w bardziej elegancki design.

W złocie szarości do twarzy

Kolejny kolor, z którym złoto tworzy w kuchni zgrany duet, to ponadczasowy szary. Występuje on w wielu odcieniach, w tym siwym, popielatym, gołębim, stalowym, grafitowym i najciemniejszym – antracytowym. Możemy więc zdecydować się na jeden odcień lub też stworzyć wielowarstwowe, cieniowane wnętrze. Kolor złoty doskonale odnajduje się w takim towarzystwie. W sposób subtelny, ale skuteczny nadaje całości stylowego wyglądu. W złocie mogą być profile przy szafkach, a także akcesoria kuchenne. Świetnie prezentować się będzie też złoto na ścianie pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami. Złota, połyskująca mozaika ukaże szarość w zupełnie innej odsłonie.

Drewno, które błyszczy

Drewno od wieków pojawia się w kuchni, zadomowiło się tutaj chyba już na stałe. W kolorze drewna są fronty szafek, blaty i podłoga. Czasem również ten naturalny motyw występuje na oświetleniu, dodatkach, akcesoriach kuchennych, a nawet ścianie. Jego obecność w pomieszczeniu sprawia, że jest ono bardzo przytulne i ciepłe. Drewno może być też eleganckie, szczególnie jeżeli zdecydujemy się na rzeźbione czy frezowane wykończenie. Nawiązuje ono do klasyki i stylowych wnętrz angielskich. Przy takich frontach bardzo dobrze prezentują się zaokrąglone uchwyty w złotym kolorze, a także złota armatura o postarzanym wykończeniu.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę