Dobierając materiały, z których mają powstać nasze meble powinniśmy zwrócić uwagę na to, do czego będą nam służyć. Przykładowo meble łazienkowe ze względu na to, że mają częsty kontakt z wodą powinny być co najmniej wilgocioodporne. Dlatego tak ważny jest wybór blatu i elementów zewnętrznych, które będą się do tego nadawały. Wszystkie materiały o powłokach lakierniczych tj: drewno, fornir czy mdf zalicza się do materiałów wilgocioodpornych. Blaty takie jak kompakt, czy konglomerat zalicza się do materiałów wodoodpornych. W meblach kuchennych jest podobnie jednak wybierając blat powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden czynnik mianowicie odporność powłok na ścieranie. Blaty drewniane, olejowane niestety nie spełnią się w tym zakresie. Dlatego powinniśmy wybrać co najmniej blat laminowany dobrych producentów tj. Egger, Kaindl, czy też Resopal, lub blat kompaktowy. Najlepszym wyborem jest konglomerat jednak jego cena przewyższa pozostałe.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy po za blatem istotny jest wybór frontów, gdyż to one w drugiej kolejności narażone są na uszkodzenia. Nie ma idealnego materiału, który by był mocny i jednocześnie wilgocioodporny, dlatego wybierajmy do łazienek materiały o powłokach lakierniczych, a do kuchni to tak naprawdę nie ma większego znaczenia, byle nie było to MDF foliowane, które od temperatury potrafi się rozkleić.

Mechanizmy, okucia tj zawiasy, szuflady są również ważnym elementem składowym. Jeśli nie chcemy mieć problemów z de-regulującymi się frontami najlepiej jest wybrać producenta Blum i Peka. Jednak należy pamiętać, że jeśli okucia zostaną zamontowane niezgodnie ze sztuką to również mogą nam sprawiać problemy.

Tak naprawdę najczęściej oszczędza się na elementach wewnętrznych. Nie jest tu mowa o wyposażeniu, a o tyłach szafek, denkach szuflad itp. Oczywiście jeśli budżet jest odpowiedni to czemu by nie mieć podświetlanych półek wewnątrz szafek z czujką ruchu?

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę