Nie od dzisiaj wiadomo, że Paryż jest stolicą nie tylko mody, ale także stylu w ogóle. Może o tym świadczyć chociażby mnogość książek o stylu Francuzek, czy nawet konkretnie paryżanek. Styl paryski nieco różni się od ogólnego stylu francuskiego, ponieważ jest znacznie bardziej wyrafinowany i eklektyczny. Łączy w sobie elementy stylów, które w teorii nie powinny do siebie pasować, a jednak świetnie razem wyglądają. Jak zatem wygląda styl paryski? Czy jest on funkcjonalny? Czy warto go zastosować w swoim domu? Dla kogo styl ten będzie najodpowiedniejszy?

Jak wygląda styl paryski?

Słowo eklektyzm jest słowem, które najlepiej opisuje styl paryski w aranżacjach wnętrz. A dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że w mieszkaniu, które jest urządzone w stylu paryskim, mogą zaleźć się meble z różnych epok. Mieszkanie urządzone w takim stylu jest więc połączeniem minimalizmu i przepychu. Nowoczesności oraz klasyki. Dzięki takim niecodziennym połączeniom każda aranżacja paryska prezentuje się niezwykle szykownie i gustownie. Takie apartamenty wzbudzają zachwyt, ale jednocześnie są naprawdę funkcjonalne. Biorą to, co najlepsze, ze wszystkiego, co je otacza – nie ograniczając się do jednego.

Czy styl paryski jest funkcjonalny?

Ze względu na swój eklektyzm i czerpanie z różnych stylów – ten z Paryża został uformowany w taki sposób, aby był jednocześnie miły dla oka i niezwykle funkcjonalny. W mieszkaniu, które zostało urządzone w stylu paryskim, można swobodnie mieszkać – jest w nim bowiem niezwykle wygodnie i komfortowo. Ogromną zaletą tego stylu jest fakt, że odrzuca on nieużyteczne rozwiązania z innych stylów, a jednocześnie zostawia u siebie te użyteczne. Decydując się na urządzenie swojego domu bądź mieszkania w stylu paryskim, masz pewność, że będzie ci się w nim dobrze mieszkać.

Czy warto zastosować styl paryski w swoim domu?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zastosować styl paryski w swoim domu. Prawda jest taka, że to zależy – jeżeli chcesz, aby twój dom bądź mieszkanie prezentowało się eklektycznie, chces, aby nie było ani w pełni minimalistyczne, ani w pełni ekstrawaganckie, to zdecydowanie styl paryski powinien zdać u ciebie egzamin. Styl paryski sprawdzi się też u osób, które uwielbiają zbierać antyki i zdają sobie sprawę z ich wartości oraz często bardzo wysokiej jakości.

Dla kogo styl paryski będzie najlepszy?

Chyba nie ma co przesadzać ze stwierdzeniem, że styl paryski świetnie sprawdzi się w domu frankofila. Jeśli uwielbiasz Francję, a w szczególności Paryż, to styl paryski na pewno przypadnie ci do gustu. Oprócz tego, tak jak zostało już wspomniane, miłośnicy eklektyzmu – połączenia wszystkiego tego, co w teorii nie powinno do siebie pasować, także pokochają ten styl. Warto zatem zainspirować się stylem paryskim i chociaż wybrać z niego to, co najlepsze.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę