Utrzymywanie mieszkania w czystości, szczególnie tego dużego, jest zadaniem bardzo absorbującym. Oczywiście dla wielu osób to, czy w ich domu jest czysto, nie mam większego znaczenia, jednak zdecydowana większość ludzi mimo wszystko woli żyć w mieszkaniach posprzątanych. Jak zatem urządzić mieszkanie w taki sposób, aby było łatwe do utrzymania w czystości? Jak nie stracić dużej ilości czasu na sprzątanie i mieć go więcej na przyjemności?

Tylko najpotrzebniejsze meble

Po pierwsze meble. Oczywiście im więcej mebli, tym więcej sprzątania. Jedynym wyjątkiem są mieszkania z dużą ilością rzeczy, które można schować do szafy czy do komody. Wszędzie indziej zdecydowanie warto mieć mniej niż więcej mebli, ponieważ ich obecność oznacza potrzebę ich sprzątania. Z mebli trzeba ścierać kurz, czasami warto je także polerować, jeżeli są zrobione z drewna. Oczywiście nie oznacza to, że każdy powinien być minimalistą, niemniej jednak osoba chcąca utrzymać w mieszkaniu porządek powinna zastanowić się, czy wszystkie przedmioty są jej potrzebne. To się tyczy także mebli.

Nie przesadzaj z dodatkami

Kolejną radą jest nieprzesadzanie z dodatkami, na których może osadzać się kurz i które mogą być trudne do utrzymania w czystości. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba pozbyć się absolutnie wszystkich dodatków, jednak dobrze byłoby ograniczyć ich ilość. Wbrew pozorom nawet surowo urządzone wnętrza mogą być przytulne i można przyjemnie spędzić w nich czas. Zdecydowanie warto więc pozbyć się wszelkiego rodzaju kurzołapów, bo jak sama nazwa wskazuje – tylko łapią kurz.

Zainteresuj się stylem minimalistycznym

Najłatwiej jest utrzymać w czystości miejsce z małą ilością rzeczy, które mogłyby zostać zabrudzone. Idąc tym tropem, można zainteresować się stylem minimalistycznym, chociaż oczywiście nie jest to konieczne. Zdecydowanie jednak warto dać mu szansę i przekonać się na własnej skórze, czy taki styl przypadkiem nie będzie lepszy od tego, który panował w mieszkaniu do tej pory.

Dobierz odpowiednią kolorystykę

Jeżeli chodzi o utrzymywanie mieszkania w czystości, warto także nieco pokombinować. Co to oznacza? Chodzi o to, aby sprawić, że dom będzie po prostu wyglądał na czysty. Jak tego dokonać? Jedną z podstawowych kwestii jest kolorystyka. Na zbyt ciemnych meblach widoczny jest kurz, na zbyt jasnych z kolei łatwo zobaczyć odciski palców, a także inne zabrudzenia. Najlepiej zdecydować się na meble, których kolorystyka jest niezbyt ciemna i niezbyt jasna. To samo tyczy się podłóg oraz ścian. Dzięki temu nie trzeba będzie tak często ścierać kurzu, bo chociaż będzie się on osadzać, to nie będzie go widać.

Dobierz odpowiednie materiały

Przy projektowaniu wnętrza łatwego do utrzymania w czystości warto także zastanowić się nad użyciem odpowiednich materiałów. Co jest ważne? Przede wszystkim to, aby łatwo było ścierać kurz oraz inne zanieczyszczenia, ale także to, żeby same materiały były nieścieralne i aby nie niszczyły się w trakcie sprzątania. Na szczęście w dzisiejszych czasach można znaleźć takie materiały i często meble oraz inne akcesoria domowe są zrobione właśnie z nich.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę