Projektując wnętrze swojego wymarzonego domu chcemy, by wszystko było w nim dokładnie takie, jak w naszej głowie. Trudno jest zrealizować swoje wizje, kupując meble ze sklepu. Konkretne modele mogą być niedopasowane do naszych potrzeb czy oczekiwań. Kolejną problematyczną kwestią mogą być ich wymiary i trudności w dopasowaniu do np. skosów. Co należy zrobić, chcąc samodzielnie zaprojektować idealne wnętrze, z odpowiednią ilością miejsca do przechowywania, a jednocześnie w dokładnie takiej estetyce, jaka nam się podoba? Odpowiedzią są oczywiście meble na wymiar.

Po pierwsze — design mebli na zamówienie

Nie ma co się oszukiwać, design mebli na wymiar jest tak samo ważny jak funkcjonalność. To pierwsze, na co zwracamy uwagę przy ich wyborze. Projektując wnętrze, warto wybrać główne barwy, w jakich planujemy je urządzić. Równie ważny jest styl — niektórzy uwielbiają przepych panujący w stylu glamour, inni zdecydują się na ten industrialny. Bez względu na to, jaki wybierzesz, należy zadbać o spójność mebli, gdyż jest to gwarancją niezapomnianego klimatu. Przed ostateczną decyzją warto przeglądać wiele inspiracji, które pomogą w wyborze. Na naszej stronie znajdziecie je tutaj i tutaj. Możliwości, jakie mamy w przypadku mebli na wymiar, są niemal nieskończone i każda pomoc w tym temacie się przyda.

Po drugie — funkcjonalność mebli na wymiar

Decydując się na meble na wymiar, masz gwarancję, że pomieszczą wszystkie Twoje przedmioty czy ubrania. Są indywidualnie projektowane w taki sposób, by spełnić wszystkie potrzeby całej rodziny. Bez względu na to, czy marzysz o ogromnej szafie z mnóstwem półek, czy może jednak stawiasz na wieszaki — żaden problem! Dedykowane meble na zamówienie mogą mieć dokładnie takie wyposażenie, jak zechcesz. To niezwykle przydatne szczególnie w trudnych wnętrzach, posiadających skosy, lub skrajnie małych, gdy trzeba dokładnie przemyśleć, w jaki sposób je rozmieścić. Funkcjonalność i estetyka to zdecydowanie dwie najważniejsze kwestie, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze.

Po trzecie — materiał i jakość mebli na wymiar

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem, jaki powinien ostatecznie pomóc nam zadecydować, jest jakość i materiał, z którego wykonane będą nasze meble. Warto zlecić ich realizację doświadczonej i profesjonalnej firmie, zajmującej się podobnymi zleceniami od lat, gdyż istnieje duża szansa na to, iż wykonane przez nią meble na zamówienie będą służyły przez długi czas. Materiał jest kwestią, z jaką wiele osób może mieć problem. Na rynku istnieje wiele ciekawych możliwości. Dokonując wyboru, powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, w jakim stylu chcemy urządzić pomieszczenie. Na przykład wybierając styl loft, należy postawić na szkło, drewno i metal, choć oczywiście nie są to sztywne zasady.

Postaw na solidne okucia

Wybierając meble na wymiar, masz tę wygodę, że możesz decydować praktycznie o wszystkim. Dlatego też masz ogrom możliwości, jeśli chodzi o okucia — klamki, zawiasy, uchwyty czy narożniki. Warto, aby były nie tylko porządne, ale i dopasowane do naszych potrzeb. W zależności od rozkładu kuchni można zdecydować się na szafki otwierane klasycznie, jak i takie z zawiasami do góry. Ogranicza nas praktycznie jedynie wyobraźnia.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble na wymiar?

W artykule wymieniliśmy kilka głównych kwestii, jakie warto wziąć pod uwagę, projektując swoje wymarzone wnętrze. Nie są to jedyne czynniki, które powinny ułatwić nam dokonanie wyboru — przede wszystkim warto kierować się własnymi potrzebami i oczekiwaniami, gdyż wtedy szansa na stworzenie zarówno estetycznego, jak i funkcjonalnego pomieszczenia jest znacznie większa.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę