Meble w pokoju dziecięcym powinny być dopasowane do dziecka, jego wieku oraz potrzeb. Inaczej powinien być umeblowany pokój maluszka, inaczej dziecka, które chodzi do przedszkola, a inaczej dziecka uczęszczającego już do szkoły. Dzieci na różnych etapach rozwoju potrzebują różnych rzeczy. W jaki sposób zatem warto urządzić pokój swojego dziecka, aby był on nie tylko przytulny, ale także funkcjonalny i atrakcyjny? Na jakie rozwiązania postawić, aby dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju?

Jakie powinny być meble dla dzieci?

Meble dla dzieci powinny być przede wszystkim wykonane solidnie, z wykorzystaniem najlepszych materiałów. To niezbędny warunek, aby służyły one dzieciom jak najdłużej i były odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo warto wybierać meble, które będą rosły wraz z dzieckiem, a więc będą te z możliwością regulacji. Nie można także zapomnieć o bezpieczeństwie, funkcjonalności oraz ergonomiczności. Dziecko musi mieć możliwość swobodnego korzystania z mebli. Dobrze by było również, aby meble były pomysłowe i po prostu się dzieciom podobały.

Czy trzeba wymieniać meble wraz z rozwojem dziecka?

Wszystko zależy od wieku dziecka. Noworodek i niemowlę w swoim pokoiku powinny mieć przede wszystkim meble, które pomogą rodzicom utrzymywać porządek i zajmować się nimi. W przypadku tych pierwszych mebli wskazane są stonowana kolorystyka i zaokrąglone rogi, które zwiększają bezpieczeństwo. Z kolei starsze dzieci i młodzież mogą posiadać uniwersalne meble, które będą rosły wraz z nimi w razie potrzeby. Dzięki temu jeden zestaw mebli posłuży dziecku przez wiele lat.

Z jakich materiałów meble wybrać dla dziecka?

Meble dla dziecka muszą być przede wszystkim odporne na uszkodzenia, powinny zatem być wykonane z solidnych materiałów, takich jak drewno. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czym zostało ono wykończone, aby uniknąć reakcji alergicznych u swojej pociechy. Trzeba pamiętać, że farby również mogą być toksyczne dla dzieci i dorosłych, warto więc wybierać te meble, które będą przyjazne i nie wywołają niepożądanych skutków ubocznych.

Meble dla chłopca i dziewczynki

Zarówno pokój dziewczynek, jak i pokój chłopców dobrze jest wyposażyć w meble ozdobione ich ulubionymi postaciami z bajek. Ponadto w każdym pokoju, i tym chłopięcym, i tym dziewczęcym, powinno znaleźć się łóżko, biurko oraz pojemna szafa, która zmieści wszystkie ubrania. Pokój dziecka można także urozmaicić różnego rodzaju ciekawymi elementami, takimi jak namiot tipi. Dzięki temu maluch będzie miał więcej możliwości zabawy.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność mebli dla dziecka

Komplet mebli dla dzieci powinien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Warto zainwestować w meble, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz odpowiednie atesty – dzięki temu będzie się miało pewność co do ich jakości. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to dobrze jest zamówić swoim dzieciom meble na wymiar, które doskonale będą pasować do dziecięcego pokoju.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę