Sypialnia to miejsce nie tylko do spania i odpoczynku, ale również przechowywania ubrań i rzeczy prywatnych. Nie każdy może sobie pozwolić na aranżację garderoby w osobnym pomieszczeniu. Problemem jest często niewielki metraż sypialni. Ustawiamy w niej łóżko, po czym dostrzegamy, że zaczyna nam brakować miejsca na wystarczająco dużą szafę, półki i komodę. Jak więc pomieścić wszystkie swoje ubrania i mieć swobodę w poruszaniu się po małej sypialni?

Szafa w zabudowie skrojona na wymiar

Przede wszystkim zrezygnuj z gotowych mebli. Ograniczony wybór pozbawia Cię swobody w dopasowaniu szafy do metrażu swojej sypialni. Takie szafy mają konkretną wysokość, często niższą, niż wysokość pomieszczenia. To powoduje, że tracimy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Ponadto nie mamy wpływu na szerokość szafy, a także jej głębokość i wyposażenie. Musimy decydować się na to, co jest aktualnie dostępne. Szafa wykonana na zamówienie to mebel idealnie dopasowany do Twojego wnętrza. Możesz zdecydować się na konkretną jego szerokość i głębokość. Co ważne, jest to szafa o wysokości pomieszczenia. Najwyżej położone półki możesz wykorzystać na rzeczy, których używasz rzadziej lub też ubrania sezonowe. To, jakie systemy znajdą się w środku, również zależy od Ciebie. Do wyboru masz półki, szuflady, kosze, drążki, specjalne akcesoria do przechowywania obuwia, krawatów, apaszek i biżuterii. W małych sypialniach lepszym rozwiązaniem są szafy z drzwiami przesuwnymi. Jeżeli decydujemy się na przeszklenia, dodatkowo optycznie powiększamy wnętrze.

Pojemniki ukryte pod łóżkiem

To już sprawdzony i chyba często stosowany patent. Podwójne łóżka sypialniane różnią się wielkością, kolorem, materiałem, konstrukcją, ale również dodatkowymi elementami, jak np. skrzynia na pościel czy też wysuwane szuflady po bokach. Jeżeli jesteś na etapie wyboru łóżka, zdecyduj się na takie, które posiada skrzynię lub wysuwane spod łóżka szuflady. W ten sposób zyskujesz dodatkową przestrzeń na akcesoria, ubrania czy inne potrzebne Ci rzeczy. Masz już łóżko i nie posiada ono podobnych systemów? Masz jednak wolną przestrzeń pod łóżkiem, którą możesz zagospodarować. Przydadzą Ci się plastikowe pojemniki, papierowe pudełka oraz torby do pakowania próżniowego. Pudełka i pojemniki idealnie nadają się na apaszki, szaliki, czapki i rękawiczki, w plastikowych pudełkach możesz pochować ręczniki i poszwy na pościel. To też miejsce, w którym ukryjesz to, czego używasz rzadziej, np. kosmetyki, plecaki sportowe i ozdoby świąteczne. W torby próżniowe zapakuj sezonowe ubrania i przy pomocy odkurzacza usuń z nich powietrze. W ten sposób zmniejszysz je kilkakrotnie bez utraty jakości i uszkodzenia materiału.

Zagłówek z półkami

Na ścianie za łóżkiem masz bardzo dużo miejsca. Postanowiłeś powiesić na niej obrazki, plakaty i zdjęcia. To bardzo efektowna dekoracja, jednak w ten sposób pozbawiłeś samego siebie doskonałego miejsca np. na półki na książki. W małych sypialniach bardzo dobrze sprawdzają się systemy zabudowy łóżka. Mamy wrażenie, że łóżko jest wbudowane w ścianę, na której znajdują się otwarte półki, po bokach zamykane wysokie szafki, a u góry mniejsze szafki do przechowywania rzadziej używanych rzeczy. Na otwartych półkach możesz ustawić nie tylko książki, ale również ramki ze zdjęciami, jak i inne dekoracje, np. świeczki czy wazony z suszonymi kwiatami. Wystarczy kilka trików, aby w małej sypialni znalazło się dodatkowe kilka metrów wolnej przestrzeni do przechowywania. Wykorzystujemy każdy zakamarek, wnękę i ścianę!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę