W łazience biel jest częstym gościem. Bardzo dobrze czuje się w tym wnętrzu, a my już przyzwyczailiśmy się do jej obecności. Biały kolor jest ponadczasowy i uniwersalny, pojawia się w kolejnych trendach, zmieniając jedynie swoje oblicze. Ponadto optycznie powiększa wnętrze, co jest ważne w przypadku łazienek, które nierzadko cechują się bardzo małym metrażem. Biel kojarzy się jednak z chłodem i sterylnością. Jak ją odczarować?

W biało-czarną szachownicę

Biały kolor lubi kontrasty, a najbardziej jest on widoczny w zestawieniu z czernią. To opozycyjne kolory, będące jak dwa przeciwległe bieguny, a jak wiadomo, przeciwieństwa się przyciągają. Jeżeli decydujesz się na białe płytki na ścianie, niech fronty mebli będą w czerni. W małych łazienkach lepiej zdecydować się na ich wykończenie w połysku. Będą odbijały światło i tym samym osiągniemy efekt bardziej przestronnego wnętrza. Możemy również połączyć czerń i biel na ścianie i podłodze. Przydadzą się nam w tym celu płytki w klasycznym formacie, najlepiej gładkie, w kolorze czarnym i białym. Układamy je w taki sposób, aby powstała szachownica. W ten sam sposób postępujemy z frontami mebli.

Biel z dodatkiem drewna

Biały kolor to chłód i sterylność, z kolei drewno to ciepło i przytulny klimat. Takie połączenie zawsze gwarantuje spektakularny efekt. Jest to zestawienie nowoczesności z klasyką. Białą szafkę z umywalką uzupełniamy o drewniany blat. Ten sam motyw pojawia się też na podłodze oraz na ścianie pod prysznicem, dzięki czemu strefa kąpielowa wyróżnia się na tle białych wielkoformatowych płytek. W kolorze drewna mogą być też dodatki, np. akcesoria łazienkowe w geometrycznych kształtach, drewniane skrzynki na kosmetyki, a nawet wiszące lampy nad lustrem o drewnianych konstrukcjach.

Z dodatkiem koloru

Chcąc przełamać jasność bieli i pozbawić łazienkę nieco monochromatycznego charakteru, uzupełnijmy ją o wyrazisty akcent kolorystyczny. Białe ściany i meble tworzą fantastyczne tło dla koloru żółtego, butelkowej zieleni, turkusu, głębokiego fioletu oraz energetycznej pomarańczy. Wybierz jeden wariant z palety intensywnych barw i udekoruj nim białą łazienkę. Niech pojawia się na ręcznikach, dywaniku przy wannie, akcesoriach łazienkowych, oprawach oświetleniowych, a może nawet ramie lustra. Jeżeli zdecydowałeś się na zieleń, świetnie sprawdzą się naturalne rośliny w donicach.

Biel w złocie

Gustujesz w elegancji i stylu glamour. W takim razie biel niech odegra główną rolę w Twojej łazience. Zdecyduj się jednak na płytki w kolorze białego marmuru, a fronty szafek niech będą gładkie, bez uchwytów i z wysokim połyskiem. Dodaj blasku aranżacji złotymi dodatkami. W tym celu chromowaną armaturę zastąp złotą, obok umywalki zawieś haczyki na ręczniki w złotym kolorze. Rama lustra niech również będzie w tym samym kolorze, podobnie jak akcesoria łazienkowe i koszyki na kosmetyki. Biały nie musi być nudny. To kolor, który stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i pozwala nam na dużą swobodę w eksperymentach. Może być tłem, dominującym kolorem lub jednym z dwóch głównych bohaterów.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę