Najbliższe 12 miesięcy będzie należało do Very Peri. To Kolor Roku według Pantone. Jest to jeden z odcieni fioletu, który skrywa w sobie niebieskie zabarwienie, niektórzy nawet dostrzegają w nim szczyptę czerwieni. Symbolizuje odwagę, nową rzeczywistość, odważne spojrzenie w przyszłość, nową wizję lepszego świata. Very Peri jest kolorem wyrazistym, z jego wykorzystaniem powstaje wiele kreatywnych stylizacji. Jak możemy wykorzystać go w kuchni?

Jako dodatek do neutralnych barw

Skoro jest to kolor intensywny, to na pewno bardzo dobrze będzie się łączył ze stonowaną i neutralną paletą barw. Jego zbyt duża ilość może przytłaczać osoby ceniące sobie spokój i harmonię. W takim przypadku potraktujmy go jako dodatek, uzupełnienie bardziej ponadczasowych kolorów. Very Peri może w kuchni pojawić się na ścianie pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami. Niech będzie w postaci małej mozaiki, płytek typu metro lub w klasycznym kształcie. Świetnie współgrać będzie z szarymi, frezowanymi frontami oraz drewnianym blatem i podłogą. Aby tworzył z pozostałymi elementami spójną, harmonijną całość, potrzebuje jeszcze zaznaczyć swoją obecność w innych obszarach. Ciekawym akcentem będzie fioletowa lampa wisząca o prostym, geometrycznym kształcie, a także pojemniki i puszki stojące na blacie. Dynamiczny charakter Very Peri wyeksponujemy stonowanymi, ponadczasowymi barwami. Na tle szarości, bieli, brązów i beżów będzie prezentował się jeszcze z większą klasą.

W retro duecie z lastryko

Fiolet bardzo często pojawiał się w stylizacjach w latach 60. To właśnie wtedy odważniej podchodzono do nietypowych połączeń kolorystycznych. Przez długi czas takie rozwiązania były jednak traktowane jako niemodne, a nawet nawiązywały do niepożądanego kiczu. Podobnie było z lastryko, czyli wyszlifowaną betonową masą z zawartością kamiennego kruszywa. Dzisiaj ten trend powrócił i ogromną popularnością cieszą się płytki imitujące lastryko. Nakrapiane w szerokiej palecie kolorów, świetnie prezentują się na ścianie w łazience, ale i w kuchni. Lastryko będzie fantastycznie komponowało się z niebieskim fioletem. Możemy zdecydować się na płytki lastryko na ścianie, a także na blacie. Jeżeli chodzi o Very Peri, to niech pojawi się na frontach szafek. Do tego koniecznie wiszące metalowe lampy, a także metalowe puszki i ceramiczne, dekoracyjne uchwyty przy szafkach.

Kontrastowo z bielą

Kolor Very Peri będzie równie efektownie prezentował się w zestawieniu z klasyczną, pasującą praktycznie do każdego wnętrza bielą. Tym razem jednak stworzymy wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym. Stawiamy więc na gładkie, połyskujące fronty i czarne płytki na podłodze. Oświetlenie będzie minimalistyczne w postaci niewielkich punktów świetlnych w kolorze białym i czarnym. Blat będzie czarny, może być imitacją kamienia. Na ścianie pojawi się mozaika w fioletowym kolorze lub z dodatkiem czerni. W kolorze Very Peri będą też dodatki, a więc czajnik elektryczny, akcesoria kuchenne i pojemniki na przyprawy.

Eleganckie Very Peri w złocie

Fiolet od zawsze pojawiał się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Czasem było go więcej, innym razem mniej. To barwa bardzo szlachetna, która zyskuje jeszcze więcej klasy, kiedy zostaje połączona z połyskującymi powierzchniami. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się złoto. Wybieramy szafki w kolorze matowej czerni, blat niech będzie drewniany. Na ścianie układamy wielkoformatowe płytki w kolorze Very Peri. Złoto wystąpi na baterii kuchennej przy czarnym, granitowym zlewozmywaku, uchwytach szafek oraz oprawach oświetleniowych. Wykorzystanie Very Peri w aranżacji kuchni wymaga dużej kreatywności i odwagi, a także przemyślanej koncepcji. Jest to kolor świetnie współgrający ze spokojniejszymi odcieniami, możemy go potraktować jako kolor dominujący lub dodatkowy. Trzeba jednak pamiętać, że jedna intensywna barwa we wnętrzu zazwyczaj wystarczy. Jeżeli będzie ich więcej, może zapanować niepożądany chaos.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę