Chcąc stworzyć sobie swoją wymarzoną przestrzeń do pracy, wypoczynku oraz wszelkich innych aktywności, często trudno jest zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Jeśli chodzi o aranżację domów lub mieszkań, na rynku co roku pojawia się mnóstwo możliwości. W tym wpisie podsumujemy, dlaczego zakup mebli na wymiar należy traktować jako inwestycję, a nie wydatek.

Wyższa jakość materiałów gwarantuje wytrzymałość na lata

Nie da się zaprzeczyć, że meble sklepowe w znacznej większości charakteryzują się niższą jakością materiałów, niż te wykonane na indywidualne zamówienie klienta. Wiele z nich to sklejka, czyli tanie i skłonne do uszkodzeń tworzywo. Co prawda często wpływa to na konieczność wydania mniejszej ilości pieniędzy, ale takie meble już przy montażu mogą się ukruszyć. Trzeba spojrzeć na to nieco szerzej: tanie meble trzeba będzie poddać renowacji lub wyrzucić znacznie szybciej, co wcale nie przełoży się na większe oszczędności.

Zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie inwestycja w meble na wymiar, idealnie wykończone w każdym najmniejszym detalu. Bez względu na to, czy wybierzesz piękne, ciemne drewno, czy może kamienny blat, masz pewność, że posłużą Ci one na lata. Warto także dodać, iż w przypadku mebli na wymiar, producenci często oferują gwarancję na nawet 7 lat!

Ponadczasowe rozwiązania idealnie dopasowane nawet do trudnych wnętrz

Meble na wymiar to także ponadczasowość. Polecamy wybierać klasyczne rozwiązania, ponieważ dzięki wcześniej wspomnianej trwałości, nie będzie trzeba ich wymieniać tak szybko, jak tych sklepowych. Minimalistyczne komody z drewna, czy ogromne lustrzane szafy to elementy, które nigdy nie wyjdą z mody. Co więcej, masz możliwość zaprojektowania oryginalnego rozwiązania doskonale dopasowanego do Twojego gustu i wystroju pozostałych pomieszczeń!

Drewniana komoda

Meble na wymiar oferują również wygodę - niezależnie od tego, jak niewielkie pomieszczenie chcesz urządzić, decydując się na ich zakup, masz gwarancję, że każdy jego kawałek zostanie odpowiednio dopełniony. Przykładowo, w małej kuchni świetnie sprawdzą się szafki sięgające aż do sufitu. Dzięki temu znacznie zwiększa się miejsce do przechowywania - na najwyższych półkach można umieścić rzadko używane przedmioty.

Wiele osób ma problem z aranżacją przestrzeni w pobliżu skosów. Meble na zamówienie go niwelują - masz możliwość zaprojektowania dowolnej szafki, łóżka czy komody w tym miejscu. Dowolność wymiarów czy kształtu mebli to bez wątpienia największa zaleta. Po co godzinami chodzić po sklepach, w poszukiwaniu tego choćby trochę dopasowanego do danego miejsca? Oszczędź sobie trudu i wspólnie z projektantem dobierz najlepsze rozwiązanie do swojego wymarzonego wnętrza.

Meble na wymiar to inwestycja!

Meble na indywidualne zamówienie mogą kojarzyć się z dużym wydatkiem, jednak nie jest tak zawsze! Wystarczy znaleźć odpowiedniego producenta i możesz cieszyć się pięknymi, trwałymi na lata szafkami czy komodami w atrakcyjnych cenach. Weź pod uwagę wszystkie wcześniej wymienione przez nas zalety wyboru mebli na wymiar i przekonaj się sam, że nie jest to wydatek, a wieloletnia inwestycja!

Warto zwrócić także uwagę, że nawet, jeśli za kilka lat zechcesz sprzedać meble na zamówienie, to zdecydowanie możesz wycenić je drożej, niż w przypadku tych ze sklepu. Wiele osób specjalnie szuka tego typu używanych rozwiązań, bo doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich korzyści, jakie za tym idą. Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z najlepszym producentem mebli na wymiar we Wrocławiu!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę