Wiele osób zastanawia się, czy jest jakikolwiek sens zatrudniać architekta wnętrz do wykańczania domu bądź mieszkania. Niektórzy są zdania, że sami są w stanie wszystko zrobić odpowiednio dobrze. Ale czy to prawda? Gdyby tak było, to nie byłoby żadnego zapotrzebowania na usługi architektów wnętrz – a przecież jest dokładnie odwrotnie. Mają oni pełne ręce roboty, a dobre pracownie projektowe nie są w stanie przyjmować klientów od razu, gdy ci się do nich zgłoszą – zawsze trzeba czekać na swoją kolej i może to potrwać nawet kilka miesięcy. Czy zatem warto jest skorzystać z usług architekta wnętrz?

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Przede wszystkim największą zaletą zatrudnienia architekta wnętrz, jest bez wątpienia fakt, że jest to osoba, która ma odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. Wie, jakie materiały są konkretne i jakościowe, wie, jakie kolory będą do siebie pasowały, wie, w jaki sposób urządzić mieszkanie, aby jednocześnie było atrakcyjne wizualnie i użyteczne. Aby mieszkanie w danym miejscu było wygodne i komfortowe. Szacuje się, że osoba posiadająca odpowiednią wiedzę musi poświęcić aż 60 godzin na znalezienie konkretnych materiałów, które będą pasować do danego mieszkania czy domu. A więc ty, jako laik, poświęciłbyś na to znacznie więcej czasu, którego nikt by ci już nie oddał – a przecież czas jest najcenniejszym zasobem. Oprócz tego to właśnie architekt wnętrz znajduje wykonawców, którzy będą wykańczać twój dom. To jego pracą jest, aby stworzyć specjalny plan, kosztorys czy projekt techniczny. To właśnie architekt wnętrz jest odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów, jakie mogą zdarzyć się na budowie. Jego praca nie ogranicza się, tak jak niektórzy myślą, do wyboru koloru farb, czy gustownych dodatków.

Czy architekt wnętrz urządzi twój dom w swoim stylu?

Wiele osób boi się, że architekt wnętrz za wszelką cenę będzie chciał przeforsować swoje pomysły w domu. Nie jest to prawda. Profesjonalista weźmie pod uwagę twoje gusta i potrzeby i sprawi, że twój dom będzie ergonomiczny i wygodny w zamieszkaniu. Ogromną zaletą architektów wnętrz jest bez wątpienia także to, że mają oni zdolności manualne, dzięki czemu są w stanie naszkicować twój pomysł na kartce, zanim jeszcze zostanie wykonany w realnym pomieszczeniu. Dzięki temu będziesz mieć wgląd w to, czy twoje pomysły są dobre, czy tylko takie ci się wydawały. Zdecydowanie warto więc mieć kontakt z profesjonalistą, który zajmie się wszystkim.

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Dużo osób obawia się, że nie stać ich na zatrudnienie architekta wnętrz, a jego usługi są bardzo drogie. Oczywiście wszystko zależy od tego, z jakim specjalistą ma się do czynienia i z jakim biurem projektowym. Za wykonanie projektu koncepcyjnego miejsca można zapłacić od 50 zł za metr kwadratowy, aż do nawet 200 zł. Wszystko zatem zależy od tego, jak duże jest mieszkanie lub dom, który chce się wykończyć. Niemniej jednak warto pracować z architektem wnętrz.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę