Biel w kuchni utożsamiamy z nowoczesnością, minimalistycznym designem oraz prostymi stylizacjami. Tymczasem jest ona obecna również w bardziej klasycznych aranżacjach, którym nie można odmówić przytulnego klimatu. Kolor biały jest niezwykle uniwersalny, możemy go ubrać w różne dodatki, zmieniając dowolnie jego charakter. Jak zaaranżować modną kuchnię z wykorzystaniem czystej, sterylnej bieli?

Nowoczesny minimalizm, czyli mniej znaczy więcej

W typowo nowoczesnej kuchni nie znajdziemy dużej ilości elementów. Jeśli jest ona częścią salonu, bardzo często jest kuchnią ukrytą, która nie zwraca swojej uwagi i dyskretnie wypełnia przestrzeń. Białe fronty szafek bardzo dobrze prezentują się w wersji z połyskiem, dobrze odbijają światło, co pozwala optycznie powiększyć wnętrze. Pozbawione uchwytów tworzą gładką, jednolitą powierzchnię, szczególnie jeżeli pomiędzy szafkami również znajduje się biel, np. marmurowa płyta lub płytki typu metro. Blaty mogą być szare lub białe, aby nadać wnętrzu kontrastu. Wszystkie sprzęty znajdują się w zabudowie, a całość uzupełnia podszafkowe oświetlenie LED.

W rustykalnym klimacie

Całkowitym przeciwieństwem nowoczesności jest rustykalność, gdzie odnajdziemy ciepło i przytulny klimat, spokój i harmonię. We wnętrzu jest zdecydowanie więcej naturalnych materiałów, które pozwalają naturze przekroczyć próg rodzinnego domu. Biel także dobrze odnajduje się w takiej przestrzeni. Szafki w białym kolorze mają matowe wykończenie, ozdobione są frezami, a także uchwytami w kolorze czarnym lub miedzianymi. Blaty są w kolorze dębowego lub jesionowego drewna. W wiszących szafkach mogą pojawić się przeszklenia, przez które widoczna będzie ozdobna porcelana. Pomiędzy szafkami ścianę pokrywają patchworkowe płytki. Na podłodze tradycyjnie drewno nawiązujące do drewna blatu.

Z industrialnym polotem

Lubisz klimat powojennych wnętrz? Inspirują Cię artystyczne pracownie z minionej epoki? To właśnie one były wypełnione surowym betonem, pomarańczową cegłą i szlachetnym kamieniem. Nie brakowało w nich również metalowych konstrukcji w czarnym kolorze. We współczesnej interpretacji pojawia się w tym zestawieniu także biel. Fronty szafek są w dwóch kolorach. Na dole jest kolor biały, podczas gdy na górze uzupełnia go matowa czerń, nawiązująca do metalowej konstrukcji wiszącej lampy z żarówkami Edisona. Pomiędzy szafkami znajdują się wielkoformatowe płytki inspirowane betonem, podczas gdy na podłodze bardzo dobrze sprawdza się drewno. Ciekawym akcentem będzie również czarna armatura i dekoracyjny okap w miedzianym kolorze o widocznej konstrukcji.

Biel w kolorze

Warto wykorzystać uniwersalność bieli i połączyć ją z intensywniejszym kolorem. Białe fronty szafek ożywisz np. zielonymi płytkami pomiędzy szafkami lub też płytą w kolorze słonecznej żółci lub płytkami inspirowanymi kamieniem, ale w wersji mocno niebieskiej, z wyraźnie zaznaczonym żyłkowaniem. Na podłodze mogą pojawić się kontrastowe heksagony, z kolei blat być z drewna, aby ocieplić wnętrze. Jeżeli w kuchni znajduje się stół, niech będzie połączeniem bieli i drewna, a krzesła dekorują kolorowe poduszki. Biała kuchnia może być sterylna i chłodna, ale też ciepła i przytulna. W nowoczesnej wersji jest wersji monochromatycznej, z kolei dla fanów kolorów tworzy unikalne połączenia z innymi barwami. Biel idealnie kontrastuje się też z surowym betonem i matową czernią, tworząc stylizację w klimacie industrialnym.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę