Tapicerowany, pikowany, z paneli tekstylnych… taki zagłówek jest nam dobrze znany, podobnie jak metalowy, z dekoracyjnym wykończeniem. Ty potrzebujesz czegoś więcej – chciałbyś, aby zagłówek łóżka pełnił ważną funkcję dekoracyjną w Twojej sypialni. W ten sposób wyróżnisz najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu, ale też dodasz mu charakteru, a nawet zaakcentujesz styl, w jakim wnętrze zostało urządzone.

Rustykalnie z desek

Drewno pojawia się już nie tylko na podłodze, ale również na ścianie. Szczególnie deski z naturalnego drewna z wyraźnie zaznaczonym usłojeniem prezentują się naprawdę efektownie. Z takich desek możemy wykonać zagłówek łóżka. W zależności od indywidualnych preferencji będzie on niski lub też pokryje całą wysokość ściany. Może być również na całej jego szerokości, tworząc tło dla szafek nocnych. Drewniane deski są bardzo uniwersalne. Występują w wielu kolorach, co zależy od gatunku drewna. Możemy je też pomalować na dowolny kolor. Ciekawie wygląda drewno w białym kolorze, szczególnie we wnętrzu skandynawskim. W szarości odnajdzie się w stylizacji nowoczesnej, a w swojej naturalnej formie – w rustykalnej, a nawet industrialnej. Drewno na ścianie może być też przedłużeniem drewna na podłodze. Warto wtedy zadbać, aby miało to samo wybarwienie.

Praktyczny z miejscem na książki i… skarby

To zdecydowanie mniej minimalistyczna propozycja. Zagłówek może być jednocześnie regałem, a więc być wyposażony w półki i szafki. Łóżko jest idealnym miejscem nie tylko do spania, ale też do czytania książek, więc zagłówek potraktujmy jako domową minibiblioteczkę. Na półkach znajdzie się też miejsce na gazety i czasopisma, a także na przedmioty, które po prostu chcemy mieć zawsze przy łóżku, jak krem do rąk, balsam do ust, ładowarka do telefonu i tablet. W utrzymaniu porządku pomogą Ci ozdobne pudełka i koszyki. Na półkach przy zagłówku możemy także wyeksponować naszą kolekcję zielonych roślin. To oryginalny pomysł na sypialnię w stylu urban jungle. Półki i łóżko niech będą wykonane z drewna, podobnie jak inne meble w pomieszczeniu. Ściana za łóżkiem może być w kolorze butelkowej zieleni, wtedy idealnie będzie korespondowała z roślinami w doniczkach.

Efektowny pod sam sufit… a nawet jeszcze dalej

Ściana mająca swoje przedłużenie na suficie? To już sprawdzony pomysł na efektowne wnętrze. W ten sam sposób możemy potraktować zagłówek. Wykonujemy go np. z metalowej płyty w kolorze połyskującej szarości. Montujemy płyty zarówno na ścianie, jak i na suficie, tworząc w ten sposób „dach” lub, jak kto woli, niebo dla łóżka. Na suficie w płycie niech pojawią się otwory, a w nich diody LED. Tak powstaje klimatyczna konstelacja gwiazd, która niejednego nocnego marka ukołysze do snu. Taki zagłówek może powstać też z drewna i płyty w każdym innym kolorze w zależności od tego, jaki najbardziej pasuje do stylizacji.

„Niewidoczny”, czyli ściana jako zagłówek

Nie każde łóżko ma zagłówek i nie każde musi go mieć. Taka prosta konstrukcja świetnie prezentuje się w nowoczesnej, minimalistycznej sypialni. Sprawdzi się też bardzo dobrze w industrialnym wnętrzu. Ścianą za łóżkiem możemy jednak zaakcentować to miejsce. Jednym z pomysłów jest w całości pokrycie jej welurowymi panelami w geometrycznych kształtach. Ciekawie prezentować się też będzie fototapeta i pomarańczowa cegła. W industrialnym wnętrzu z kolei wykorzystajmy płytki imitujące naturalny beton. Łóżko w każdej sypialni znajduje się w centrum – to ono odgrywa pierwszoplanową rolę, więc trzeba uznać ten mebel za najważniejszy. Zagłówek z kolei pełni funkcję praktyczną i jednocześnie dekoracyjną. Coraz częściej traktujemy go jako głównego bohatera wytyczającego styl wnętrza. Można wybrać sprawdzone rozwiązania lub też wykazać się większą kreatywnością i stworzyć nietypowy zagłówek.

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę