Blog

Praktyczna i w dobrym stylu szafka RTV. Wybieramy meble pod telewizor

28.05.2020

Jak często bywałeś w domach, w których nie było telewizora? Polacy uwielbiają oglądać filmy, seriale i programy rozrywkowe, a jeżeli nawet nie są ich największymi fanami, muszą mieć telewizor w salonie, tak dla zasady. Są też tacy, którzy traktują go jako główny element wyposażenia wnętrza i zależy im na efektownej aranżacji domowej strefy rozrywki. Pojawia się zatem pytanie, jaką szafkę RTV wybrać, aby była praktyczna, ale też pasowała do wystroju wnętrza.

Coś ukrywamy, coś eksponujemy

Przy telewizorze zazwyczaj widoczne jest mnóstwo kabli, które są potrzebne do podłączenia TV, ale też innych dodatków sprzętów i urządzeń, np. kina domowego, konsoli czy routera. Nie wyglądają one dobrze, kiedy plączą się na ścianie, podłodze i szafce. Dlatego należy wybrać taką szafkę RTV, która pomoże Ci je wszystkie ukryć. Służą do tego specjalne szuflady, wkomponowane w szafkę, a także maskownice na ścianę. Są jednak takie rzeczy, którymi chcielibyśmy się pochwalić, np. kolekcja płyt winylowych i filmów na płytach CD, a także ulubionych książek. Dobrze sprawdzi się do tego dodatkowa wisząca półka nad telewizorem lub też stojąca obok przeszklona witryna.

Nowoczesna wielofunkcyjna meblościanka

Nie kojarzy nam się najlepiej. Przenosi nas w wyobraźni do czasów PRL-u, kiedy to była popularnym, jednak niekoniecznie modnym, wyposażeniem większości domów. Dzisiaj meblościanki mają zdecydowanie inne formy, zostały zaadaptowane do współczesnych trendów modowych. Nowoczesne meblościanki wyróżniają się gładkimi frontami, często o połyskującym wykończeniu. Rezygnujemy z klasycznych uchwytów, aby stworzyć jednolitą, gładką powierzchnię. Dominują proste, geometryczne formy, czasami też ciekawe połączenia różnych rodzajów półek i szafek, dzięki którym znajduje się miejsce na dokumenty w zamkniętych szafkach, zdjęcia i książki na otwartych półkach oraz szklana zastawa za transparentną witryną. Wśród kolorów dominują biel, beż oraz odcienie szarości. Elegancją natomiast wyróżniają się meble w czarnym kolorze.

Praktyczne wiszące szafki

Najczęściej w nowoczesnych wnętrzach telewizor zawieszamy na ścianie. Możemy podobnie postąpić z szafką, która również nie musi stać na podłodze. W ten sposób nadajemy aranżacji lekkości, a także potęgujemy efekt modernistycznej stylizacji. Szafka może być długa z gładkimi frontami lub również w formie kolorowych półek, które naprzemiennie będą otwarte i zamknięte. Jeżeli decydujemy się na modułowy mebel, możemy dowolnie eksperymentować z jego rozmieszczeniem. Półki mogą znaleźć się również po bokach, a także w zamierzonym chaosie, tworząc efektowną dekorację.

Tradycja wciąż na czasie

Czas ponadczasowych rozwiązań jeszcze nie przeminął. Są takie osoby, które doceniają klasykę i tradycję, co łatwo dostrzec w aranżacji ich mieszkań. Szafka pod TV może być stojąca, mieć kolor naturalnego drewna, składać się z szuflad i szafek, które są ozdobione gałkami lub uchwytami. Na takiej szafce telewizor stawiamy, a nad nim możemy zawiesić rodzinne zdjęcia, obrazy lub półki z kwiatami.

Szafka pod TV może być zarówno pojedynczym meblem, jak i stanowić jeden z elementów zestawu mebli do salonu bądź też nowoczesnej meblościanki. Niech będzie nie tylko praktyczna, ale też w Twoim guście, aby przyjemnie było patrzeć nie tylko na telewizor, ale też na towarzyszący mu mebel.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.