Blog

Styl nadmorski we wnętrzarstwie – czym się charakteryzuje?

17.07.2021

W dzisiejszych czasach każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie styl wnętrzarski. Jeżeli lubisz nowoczesność, dobrym wyborem może okazać się styl industrialny. Jeśli uwielbiasz wieś i sielskie klimaty, warto wypróbować styl rustykalny. Jeżeli interesują cię Włochy, być może sprawdzi się u ciebie styl mediolański, a jeśli preferujesz Francję – styl paryski. Z kolei styl nadmorski to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie elegancję połączoną z letnim luzem.

Czym jest styl nadmorski?

Na początek odpowiedzmy na pytanie, czym w zasadzie jest styl nadmorski i jakie są jego cechy charakterystyczne. Przede wszystkim warto wiedzieć, że styl nadmorski nosi także inną nazwę – stylu Hampton i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej z Long Island, które słynie z pięknych plaż. Charakterystyka tego stylu zawiera się we wszystkim tym, co kojarzy się z morzem, oceanem i plażą – a więc ich kolorystyką, motywami, które się z nimi kojarzą, a także z materiałami. Czasami można pomylić styl nadmorski ze stylem marynistycznym.

Jak prezentują się aranżacje w tym stylu?

Styl nadmorski nie jest trudny do zaaranżowania we własnym domu i nie potrzeba do niego bliskości żadnego zbiornika wodnego. Jednak decydując się na ten styl w swoim domu, z pewnością będziesz się czuć cały czas, jakbyś był na wakacjach. Wnętrze w stylu Hampton jest harmonijne, a przedmioty znajdujące się w nim są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Jakie kolory są charakterystyczne w tym stylu?

Jakie kolory są najbardziej charakterystyczne w stylu Hampton? W jakich odcieniach warto urządzić swój dom w stylu nadmorskim? Styl ten bardzo lubi delikatne kolory, które na pierwszy rzut oka nie przyciągają wzroku. W domu w stylu nadmorskim powinny zatem królować beże, złamane biele, błękity, sprane szarości, a także naturalne kolory drewna, kamieni czy piasku.

Jakie meble do wnętrza w stylu nadmorskim?

We wnętrzu w stylu nadmorskim najlepiej sprawdzą się różnorodne meble, które niekoniecznie pochodzą z tej samej kolekcji. W tym stylu można postawić na eklektyzm, czyli elementy, które pozornie do siebie nie pasują. Można także zdecydować się na meble vintage lub na takie, które wyglądają na używane. W domu w stylu nadmorskim powinna również znajdować się rozłożysta kanapa, która wykonana została z naturalnych materiałów lub na której leży okrycie z naturalnych materiałów.

Jakie dodatki do wnętrza w stylu nadmorskim?

A jakie dodatki sprawdzą się w stylu nadmorskim? Doskonale będą pasować takie dodatki jak czarno-białe zdjęcie czy też kamienie, które zostały wyłowione z wody. Można też pokusić się o muszelki, a nawet koralowce. Sprawdzą się tutaj też wszystkie marynistyczne dodatki, takie jak wiosła czy kotwice.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij