Blog

Styl boho w pomieszczeniach domowych

11.04.2021

Styl boho już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością w świecie mody. Doskonale daje sobie radę również w świecie wnętrzarskim. Nic dziwnego! Styl boho jest rzeczywiście wyjątkowy i z pewnością spodoba się każdemu wolnemu duchowi, nietrzymającemu się ścisłych zasad. Jak zatem urządzić pomieszczenia domowe w stylu boho? Czym w zasadzie jest ten styl i co go charakteryzuje? W jakie dodatki do mieszkania warto zainwestować, aby wprowadzić styl boho do swojego domu?

Czym jest styl boho?

Boho to skrót od słowa bohema. Styl ten jest więc luźny, wygodny i kojarzy się z wakacjami. Jego szczególną popularność widać w USA, w Nowym Jorku. To właśnie tamtejsze kobiety już lata temu zaczęły ubierać się w taki sposób. Warto podkreślić, że styl boho pozwala na mieszanie różnych kolorów, chociaż najczęściej jest kojarzony z brązami, beżami, bielą oraz kwiatowymi wzorami. I właśnie ta paleta kolorystyczna może zostać przeniesiona na grunt wnętrzarski.

Dlaczego ten styl jest ciekawy?

Ogromną zaletą stylu boho jest jego niezwykły eklektyzm. To znaczy, że łączy on w sobie elementy, które zostały zaczerpnięte z wielu, mogłoby się wydawać, całkowicie odmiennych stylów. W stylu boho można więc zobaczyć wpływy hippisowskie, cygańskiej bohemy czy też stylu casualowego. Przez wiele lat styl boho był kojarzony wyłącznie z letnimi festiwalami, jednak ostatnimi czasy szturmem zaczął podbijać także rynki wnętrzarskie.

W jakie dodatki warto inwestować?

W jakie dodatki warto inwestować, jeżeli chce się mieć w domu styl boho? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy kupować dodatki w odpowiednich kolorach. Jak już zostało wspomniane – boho charakteryzuje się bardzo konkretną paletą kolorów, takich jak różne odcienie brązów, beżów, a także biel czy nawet czerń. Dużą uwagę zwraca się na rzeczy z motywem kwiatowym, popularne są również motywy ażurowe. Osoby chcące zmienić swoje mieszkanie „po kosztach”, mogą więc inwestować w poduszki oraz innego rodzaju niewielkie akcesoria domowe.

W jakie meble inwestować?

Czy chcąc urządzić mieszkanie w stylu boho, warto inwestować w nowe meble? I tak, i nie – zdecydowanie świetnie sprawdzą się meble drewniane oraz takie, które zostały pomalowane na biało. Jeżeli jednak nie masz wystarczającego budżetu na wymianę mebli, możesz samodzielnie zająć się ich renowacją. Czasami naprawdę wystarczy jedynie pomalować na inny kolor te meble, które się ma.

U kogo sprawdzi się styl boho?

Styl boho sprawdzi się u osób, które szanują swoją wolność i nie dają się zamknąć w żadnych ramach. Jest to styl idealny dla wolnych duchów, które nie lubią nakazów i zakazów. Jeżeli czujesz, że ten styl będzie dla ciebie najodpowiedniejszy, to z pewnością tak właśnie jest, ponieważ styl boho jest idealny dla osób, które słuchają swojej intuicji częściej niż inni.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij