Oliwkowa zieleń nadaje wnętrzu ciepła i przytulnego charakteru, sprawia, że możemy poczuć przyjemny, błogi spokój. Jest mieszanką koloru zielonego i żółtego, to odcień przygaszony, o nieco pastelowym zabarwieniu. Pozwala tworzyć aranżacje jednocześnie eleganckie i ponadczasowe. Dobrze odnajduje się praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim – nowoczesnym, skandynawskim, klasycznym i glamour.
Oaza spokoju w salonie z oliwkowymi dodatkami
Salon to miejsce, gdzie większość z nas spędza najwięcej czasu. Warto więc zadbać o przyjemną atmosferę w tym pomieszczeniu i jego reprezentacyjny charakter. Potraktuj kolor oliwkowy jako dodatek do całej aranżacji, niech będzie przyjemnym dla oka akcentem, podkreślającym spokojny klimat wnętrza. Kolor oliwkowy pięknie komponuje się z beżem i brązem. Na podłodze w salonie postaw na drewniany parkiet, a ściany pokryj beżową farbą. Dodatkowo ścianę za łóżkiem możesz udekorować fototapetą z motywem roślinnym w przygaszonych kolorach, wśród których przebijać się będzie oliwkowy kolor. Meble niech będą w kolorze ciemnego brązu z frezowanymi frontami. Jasną sofę udekoruj poduszkami i kocem w oliwkowej zieleni. Ten kolor pięknie prezentuje się też na szkle, a więc niech nie zabraknie szklanych wazonów i pojemników. Na jasnej ścianie wyróżnij zdjęcia i obrazy w ramkach również w tym subtelnym kolorze, który pojawi się ponadto na zasłonach wiszących w oknach.
Przytulna sypialnia z oliwkową ścianą
Sypialnia jest z kolei miejscem najbardziej prywatnym. To właśnie to wnętrze może w najlepszy sposób odzwierciedlić nasz charakter i temperament. Oliwkowa zieleń sprzyja aranżacji wnętrza w stylu boho. W centrum oczywiście powinno pojawić się łóżko, którego bambusowa rama i zagłówek będzie wspaniale komponował się z oliwkową ścianą. Pozostałe mogą być w kolorze jasnego brązu. Wśród dekoracji ściennej pojawiać się będą makramy i drewniane wachlarze. Na podłodze w kolorze bielonego drewna niech wyróżni się dywan z orientalnym motywem. Jeśli chodzi o meble, to tutaj też postaw na drewno, ale np. z dodatkiem bieli. W sypialni w stylu boho nie powinno zabraknąć też zielonych roślin, to elementy nawiązujące do oliwkowej zieleni na ścianie.
Płytki w kolorze oliwkowym w kuchni
Chcesz nowoczesnej kuchni dodać nieco koloru, ale zależy Ci, aby nie utraciła ona swojego minimalistycznego charakteru? Delikatna oliwkowa zieleń bardzo dobrze poradzi sobie z tym zadaniem. W takim wnętrzu bardzo popularne są szare szafki – gładkie, o matowym lub połyskującym wykończeniu. Blat niech będzie czarny, np. w kolorze naturalnego kamienia. Ściany mogą pełnić funkcję dekoracyjną, przełamując stonowany charakter całej stylizacji. Pokryj je płytkami w kolorze oliwkowej zieleni w kształcie prostokątnych cegiełek. Ułóż je klasycznie poziomo z niewielkim przesunięciem lub we wzór jodełki. Elegancji całości dodadzą złota armatura i dodatki, a minimalistyczny charakter podkreślą proste, praktycznie niewidoczne oprawy oświetleniowe – białe oczka równomiernie rozmieszczone na suficie tak, aby oświetlały całe pomieszczenie.
Nietypowa łazienka z oliwkowymi meblami
Zazwyczaj są białe, szare lub w kolorze drewna. Jeśli znudziły Ci się typowe rozwiązania do łazienki, to wybierz meble w kolorze oliwkowej zieleni o matowym wykończeniu. Będą zaskakującymi elementami we wnętrzu, przełamującymi nieco aranżacyjną rutynę. Na ścianach i podłodze może pojawić się drewno, które uzupełni fototapeta z zielonymi liśćmi. Wśród dodatków pojawić się powinny wiklinowe koszyki, drewniane skrzynki i bawełniane tekstylia. Mile widziane są też czarne akcesoria i oprawy oświetleniowe. Kolor oliwkowy świetnie odnajduje się w otoczeniu neutralnych kolorów. Dobrze komponuje się z naturalnymi materiałami i z innymi odcieniami zieleni. Jednocześnie lubi dominujące barwy, jak czerń i ciemny brąz. Ma ogromny potencjał, który wciąż próbuje odkrywać i wykorzystywać.