Blog

Kuchnia na miarę 2020 roku. Gorące trendy w aranżacji kuchni

19.11.2019

Nowy rok to okazja do zmian. Może właśnie Twojej kuchni przyda się odświeżenie? W swoich planach na nadchodzący rok masz zakup własnego mieszkania i szukasz inspiracji na urządzenie pachnącego świeżymi warzywami, owocami i ziołami pomieszczenia? Znamy trendy w aranżacji kuchni 2020 i z przyjemnością się nimi z Tobą podzielimy, a potem zrealizujemy Twoje marzenie o funkcjonalnej i pięknie urządzonej kuchni.

Japonia w Skandynawii, czyli Japandi

Jeszcze stosunkowo mało popularny i znany niewielu Polakom styl wnętrzarski, o którym na pewno będzie głośno w nadchodzącym roku. Japandi to połączenie dwóch nurtów – japońskiego i skandynawskiego. Pozornie są to skrajne style, jednak łączy je harmonia oraz zamiłowanie do natury. Świetnie ten trend sprawdza się w kuchni, gdzie pierwszoplanową rolę powinna odgrywać forma, a niekoniecznie detale. Na pewno w takim wnętrzu panuje ciepły klimat, co jest uwarunkowane pastelową kolorystyką. Nie może w nim zabraknąć naturalnych materiałów, jak drewno, z którego wykonamy fronty szafek lub blat, kamień świetnie sprawdzający się również przy blacie, ale też jako pokrycie ściany między szafkami. Jeżeli chodzi o dodatki, to można pokusić się o wiklinę i bambus. Co powiesz na bambusową lampę? Ważne jest, aby dobrze zaplanować przestrzeń, unikając w ten sposób wyposażenia jej w niepotrzebne sprzęty i przedmioty. W kuchni Japandi musi panować spokój, porządek i harmonia.

Neo mint, czyli pastelowa zieleń

W kuchni nie musi dominować szarość, beż i brąz, jak najbardziej wskazane są mocniejsze akcenty kolorystyczne, które w trendach wnętrzarskich pojawiają się coraz częściej. Dzięki nim kuchnia będzie „tryskała optymizmem”, a gotowanie będzie przyjemniejsze. Kolorem 2020 roku będzie neo mint, czyli piękna pastelowa zieleń, zdecydowanie inna, niż mocna butelkowa zieleń, która uwiodła nas w tym sezonie. Neo mint jest odcieniem delikatnym, ale wyrazistym, subtelnym i ciepłym. Z pewnością bardzo pozytywnie nas nastraja. Można go wykorzystać w kuchni do pokrycia ścian lub też w niewielkich detalach, jak np. uchwyty. Dla odważnych polecamy zastosować go przy frontach szafek, łącząc np. z drewnem lub bielą.

Elegancka czerń

Będą pastelowe barwy, ale nie zabraknie też klasyki, która nie do końca jest tak oczywista w kuchennej przestrzeni. Czerń w kuchni ma zwolenników i przeciwników. W 2020 roku warto jednak dać szansę czarnej kuchni. Odważnie będzie zdecydować się na wszystkie szafki w czarnym kolorze. Obawiasz się nieco przytłaczającego charakteru wnętrza lub też Twoja kuchnia jest zbyt mała na tak ciemne kolory? Możesz połączyć czerń z bielą lub drewnem. Ciekawie prezentuje się też w zestawieniu ze złotem i miedzią, które mogą być widoczne na armaturze, uchwytach lub w oświetleniu. Rozjaśnisz wnętrze, decydując się na beż lub drewno na ścianie między blatem, a wiszącymi szafkami.

W nadchodzącym roku w kuchni będzie naprawdę gorąco. Na pewno możemy liczyć na dużą porcję wrażeń. Będą pastele, ale też ciemne barwy, naturalne materiały i minimalizm. Już nie możemy się doczekać kolejnych realizacji!

Meble kuchenne
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij