Blog

Jaki zlewozmywak do Twojej kuchni? Design też ma znaczenie!

24.05.2022

Zlewozmywak jest obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni. Nawet pojawienie się zmywarki nie spowodowało, że z niego zrezygnowaliśmy. Podobnie jak wszystkie inne elementy wyposażenia, powinien pasować pod względem funkcjonalności i estetyki do całej aranżacji. Klasyka to oczywiście dwukomorowy, chromowany zlewozmywak. Obecnie mamy jednak znacznie większe możliwości wyboru.

Prostokątny, kwadratowy, a może okrągły?

Zlewozmywak prostokątny pojawia się najczęściej w klasycznych wnętrzach. Może mieć jedną lub dwie komory. Dwukomorowy jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, docenią go osoby spędzające dużo czasu w kuchni i takie, które często gotują. Jedną komorę można wykorzystać np. na instalację ociekacza na warzywa, a drugą do zmywania naczyń. Kwadratowy zlewozmywak to bardzo dobre rozwiązanie do małych kuchni, w których chcemy zaoszczędzić więcej miejsca na blacie roboczym. Ma zazwyczaj jedną komorę i zajmuje mniejszy obszar niż zlewozmywak prostokątny. Do wyboru jest jeszcze zlewozmywak okrągły, najbardziej nowoczesny i wyróżniający się nietypowym designem. Na pewno jest praktyczny, ponieważ nie ma kantów, więc łatwiej jest utrzymać go w czystości. Mniejsze modele jednak mogą się nie sprawdzić do mycia dużych naczyń.

Sposób montażu zlewozmywaka

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu zlewozmywaka, zastanów się, jak będzie on zamontowany. Warto jest o tym zdecydować, jeszcze na etapie projektowania zabudowy kuchennej i wyboru mebli. Zlewozmywak nakładany na szafkę instalujemy na szafce bez blatu. Jest łatwy w montażu i bez problemu jego wielkość dopasujemy do wielkości szafki. To rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w małych kuchniach. Najpopularniejsze są zlewozmywaki wpuszczane w blat. Montuje się je na wcześniej wyciętym blacie. Trzecim rodzajem jest zlewozmywak podwieszany. Jest on montowany od dołu przez otwór wycięty w blacie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest minimalistyczny design, a także możliwość dowolnego łączenia komór.

Stal, granit, a może szkło?

Duże znaczenie zarówno dla wygody i funkcjonalności, jak też kwestii wizualnych, ma materiał, z jakiego zlewozmywak jest wykonany. Najpopularniejsze są oczywiście modele wykonane ze stali szlachetnej. Łatwo się je czyści, są odporne na wysoką temperaturę, a także na uderzenia. Ich wadą są plamy i zacieki, które powstają na skutek bezpośredniego kontaktu z niektórymi produktami spożywczymi i detergentami. Są w kolorze chromowanym, będą dobrym wyborem do kuchni urządzonej w stylu klasycznym z AGD w tym samym kolorze. Wśród nowoczesnych rozwiązań są zlewozmywaki z granitu syntetycznego. Są twarde, odporne na odbarwienia, uderzenia, działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych. Wymagają jednak regularnej pielęgnacji. Występują w wielu kolorach, jak np. szarym, czarnym, brązowym i beżowym, dlatego są często wybierane do nowoczesnych aranżacji i kuchni w stylu glamour. Ciekawą opcją jest zlewozmywak ceramiczny, który z kolei pod względem designu świetnie wpisuje się w klimat retro. Ceramika jest odporna na działanie wysokich temperatur, jednak trzeba zachować ostrożność podczas jej czyszczenia. Unikamy szorstkich gąbek i środków czystości ze składnikami o właściwościach ściernych. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest szklany zlewozmywak. Szkło jest materiałem bardzo plastycznym i o dużych możliwościach kształtowania. Taki zlewozmywak może być w każdym kolorze, a nawet mieć dowolny, nadrukowany wzór. Zlewozmywak warto jest dopasować do blatu, frontów szafek lub ściany. Jeśli chcemy go ukryć, to wybieramy model w kolorze blatu, co najlepiej sprawdzi się w przypadku granitowych zlewozmywaków. Biały, ceramiczny zlew będzie idealnie korespondował z białymi szafkami. Jeśli chodzi o szklane, wzorzyste modele, to niech nawiązują do wzoru na ścianie między blatem, a wiszącymi szafkami.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.