Blog

Inteligentne rozwiązania w meblach kuchennych na wymiar

20.06.2024

To, jak bardzo branża meblarska rozwinęła się na przestrzeni ostatnich kilku lat, może wydawać się wręcz nieprawdopodobne - niemal co roku na rynku pojawiają się nowe możliwości w kwestii, chociażby projektowania swojej wymarzonej kuchni na wymiar.

  • Projektując wraz z producentem mebli kuchennych tę przestrzeń, warto dopytać się o możliwe rozwiązania, pozwalające zmaksymalizować ilość miejsca do przechowywania.
  • Kosze cargo, ukryte szuflady, wkłady na talerze… to tylko kilka możliwości, jakie korzystnie wpłyną na funkcjonalność kuchni.

Tutaj właśnie widać doskonale jedną z głównych zalet zdecydowania się na zakup mebli na wymiar do swojego domu, a mianowicie masz wtedy szansę na współpracę z doświadczonym specjalistą, który doradzi Ci w kwestii innowacyjnych technologii, jakie warto w nich uwzględnić. Poznaj rozwiązania, jakie znacznie ułatwią organizację przestrzeni, a jak wiadomo… cóż, w kuchni często bywa tak, że jej niestety brakuje.

Przede wszystkim - przechowywanie w kuchni na wymiar

Wyobraź sobie, że wchodzisz do eleganckiej i nowoczesnej kuchni zaprojektowanej idealnie na wymiar, gdzie każdy element ma swoje wyznaczone miejsce. Ach… aż chce się w niej gotować!

Podstawą w zapewnieniu sobie odpowiedniej powierzchni roboczej do przygotowywania posiłków jest przemyślane ułożenie przedmiotów w szufladach, w szczególności w tej, gdzie znajdują się sztućce. Nie ma nic gorszego, niż przypadkowe przedmioty walające się pomiędzy nożami! Wiemy, że czasami nie myśli się o tym od razu, bo wydaje się to nieznaczący dodatek, a potem okazuje się, iż niestety zakupiony w sklepie wkład do szuflady, pozwalający na uporządkowanie łyżek, widelców i noży jest za mały, bądź za duży. Zdecydowanie lepiej pomyśleć o tym już na etapie projektowania mebli na wymiar - jeśli poinformujesz projektanta wcześniej o konieczności wykonania tego elementu, z pewnością stworzy on dla Ciebie taki specjalnie dopasowany do wymiarów szuflady.

Wkład do szuflady

Znacznie mniej popularnym rozwiązaniem, co wcale nie oznacza, że mniej przydatnym, jest analogiczny wkład, tym razem na talerze. Dzięki niemu w szufladzie zapanuje porządek, a Tobie będzie o wiele łatwiej dostać się do konkretnych z nich. Warto także dodać, że wygląda to niezwykle elegancko i z pewnością zostanie docenione przez każdego, kto to dostrzeże! Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bywa tak, że nie mamy czasami świadomości o istnieniu pewnych innowacyjnych rozwiązań w kuchni, a mogą one znacznie odmienić nasze życie, sprawiając, iż przygotowanie posiłków stanie się przyjemnością.

Wkład na talerze

Okej, a co jeśli Twoja kuchnia jest stosunkowo mała, a chcesz maksymalnie wykorzystać jej możliwości? Cóż… z pomocą przychodzą wyciągi - to nic innego jak wąskie szafki, które wysuwają się jak szuflady, czyli poprzez pociągnięcie ich do siebie.

Wbudowane w nie metalowe kosze cargo pozwalają znaleźć miejsce na każdy produkt, który nie zmieścił się nigdzie indziej. Warto podkreślić, że obecny w nich system jezdny wyposażony jest w cichy domyk, dzięki czemu wyciągi bezpiecznie się zamykają. Jest to coraz częstsze rozwiązanie i nie ma się temu co dziwić, bo w końcu pozwala na zagospodarowanie wąskich i wysokich szafek, jakie normalnie trudno by było wykorzystać.

Kosz Cargo

W Meble Flaming często polecamy klientom, którzy zaznaczają, iż chcą posiadać w kuchni dużo półek, rozwiązanie o nazwie Space Tower. To wysoka szafka wyposażona w zestaw wewnętrznych szuflad, stanowiąca doskonałą i znacznie bardziej funkcjonalną alternatywę do klasycznych półek. Można z powodzeniem zawiesić ją wysoko - nie trzeba sięgać głęboko, dzięki wysuwanym szufladom, co znacznie poprawia komfort korzystania z półki.

Space Tower

Trzeba przyznać, że prawdziwym wyzwaniem bywają szafki narożne, bo cóż… zazwyczaj są bardzo głębokie i trudno jest po pierwsze się do nich dostać, a po drugie, zachować w nich porządek. Spokojnie, ponieważ i z tym sobie poradziliśmy, projektując specjalne, oparte na nowoczesnych technologiach i niezwykle wytrzymałe wyciągane półki. Ich relingi stanowią malowane proszkowo srebrne elementy, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Z ich pomocą znacznie łatwiej będzie Ci zorganizować przestrzeń głębokich szafek narożnych - efekt wow gwarantowany!

Szafki narożne

Jeśli jednak z jakichś względów nie przekonują się wyciągi, istnieją również inne ciekawe rozwiązania, takie jak na przykład obrotnica. Kręcąc nią, masz wygodny dostęp do wszystkich produktów, nawet w szafkach narożnych.

Obrotnica

Cóż… nie da się ukryć, że kłopotliwą przestrzenią bywa kosz na śmieci, szczególnie wtedy, kiedy zależy Ci na ich prawidłowej segregacji. Kilka pojemników może okazać się niewygodnym rozwiązaniem, ponieważ część z nich zapewne znajdzie się głęboko w szafce, co utrudni do nich dostęp. Najlepszym pomysłem jest montaż takiej na prowadnicach, dzięki czemu będzie można ją z łatwością wysunąć. Na stelażu umieszcza się szkielet stabilizujący kosze, z którego w razie potrzeby bez problemów można je wyciągnąć - porządek i funkcjonalność w jednym.

Szafka na prowadnicach

Ukryte szuflady sposobem na zwiększenie powierzchni do przechowywania

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym w meblach kuchennych na wymiar są ukryte szuflady - współpracując z doświadczonym producentem mebli na zamówienie masz możliwość przedyskutowania tej opcji, a więc jeśli zależy Ci na porządku pomimo posiadania dużej ilości przedmiotów, może być to idealna opcja dla Ciebie. Ukryte szuflady pozwolą schować tam przedmioty, jakie nie powinny być widoczne na pierwszy rzut oka. Można zamontować je wewnątrz tych widocznych, na przykład pod spodem.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w sytuacji, kiedy nie chcesz (bądź nie masz takiej możliwości ze względu na rozmiar kuchni) zwiększać gabarytowo swoich mebli. Co ciekawe, można je umieścić nawet za panelami bocznymi, co zapewnia dyskrecję i elegancję.

Maksymalizacja przestrzeni w kuchni pozwoli znaleźć odpowiednie miejsce na każdy przedmiot

Ilość artykułów kuchennych w domu może nieco przytłaczać, ale cóż… przecież każdy z nich jest przydatny. Decydując się na zakup mebli na wymiar, wybierz producenta z wieloletnim doświadczeniem, ponieważ trafnie doradzi Ci on na podstawie zgromadzonej wiedzy, jakie rozwiązania w kontekście maksymalizacji przestrzeni w kuchni najlepiej zastosować.

Przykładem są na przykład szafki sięgające do sufitu - nie będzie gromadził się na nich kurz, a co więcej, na najwyższych półkach można umieścić rzadko wykorzystywane przedmioty, które mimo wszystko warto posiadać. Nie dość, że wygląda to nowocześnie i nadaje ciekawego charakteru wnętrzu, to jakie jest wygodne!

Porozmawiaj z nami i dowiedz się, jakie opcje, o jakich nie miałeś pojęcia, można zastosować w Twojej kuchni

Serdecznie zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie, na jakim omówimy możliwości w zakresie Twoich mebli kuchennych. Mamy głowy pełne pomysłów, a więc istnieje duża szansa, że wpadniemy na rozwiązania, o których wcześniej nawet nie myślałeś. Branża ta bezustannie się rozwija, a więc ciągle powstają nowe możliwości, na jakie warto się otworzyć, projektując kuchnię marzeń.

Wiemy, że czasami trudno jest podjąć decyzję w tej kwestii, dlatego zachęcamy również do zajrzenia na naszą stronę, gdzie znajdziesz wartościowe inspiracje oraz przeprowadzone przez nas realizacje. Być może to właśnie tam znajdziesz najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb opcje!

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.