Blog

Idealny mebel uniwersalny — jak wykorzystać meble na wymiar w różnych pomieszczeniach?

04.08.2023

Meble na wymiar dają Ci ogrom możliwości — możesz zaprojektować niemal wszystko, co tylko sobie wymarzysz. Co więcej, będą one wykonane dokładnie z takiego materiału, jaki sobie wybierzesz. Mnogość możliwych rozwiązań bywa jednak czasem przytłaczająca, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę. W dzisiejszym artykule poruszymy kwestię uniwersalnych mebli na wymiar w różnych pomieszczeniach — to szczególnie przydatne dla osób, którym zależy na tym, aby cały dom był spójnie urządzony.

Uniwersalne meble na wymiar

Decydując się na zakup mebli na wymiar do więcej niż jednego pomieszczenia w domu, można mieć przesyt różnorodności dostępnych produktów. Co zrobić w takiej sytuacji? My zawsze polecamy przeglądanie stron z inspiracjami, dzięki czemu nieco łatwiej będzie Ci się nakierować na to, co Ci się podoba. Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość — a gdyby tak zaprojektować jeden, konkretny mebel na wymiar, który będzie można wykorzystać w więcej niż jednym pomieszczeniu? Nie ma problemu!

To doskonały pomysł dla wszystkich, którzy cenią sobie spójny, estetyczny wystrój w całym domu, a nie skupiają się tylko na pojedynczych pokojach. Cóż, jeśli taki sam mebel jak w salonie, umieścimy w biurze czy w pomieszczeniu przeznaczonym dla dzieci, z pewnością będzie to wyglądało dobrze — takie akcenty dodają spójności i łączą wystrój poszczególnych części domu w całość

Wybór mebli na wymiar

Regał na wymiar - moc uniwersalności

Jednym z mebli na wymiar, które są najbardziej uniwersalne, z pewnością są regały. Polecamy uwzględnić w projekcie oświetlenie — to dodaje temu projektowi niezwykłej elegancji i oryginalności. Kiedy już stworzysz swój idealny regał na wymiar, warto zastanowić się, czy nie można wykorzystać go w kilku pomieszczeniach.

Przykładowo, duży, oświetlony regał na wymiar wykonany z jasnego drewna, to doskonały pomysł na przechowywanie książek w domowym biurze. Ogromną zaletą wykonania go na zamówienie jest fakt, iż będzie posiadał dokładnie tyle półek (i o takich wymiarach), jakich potrzebujesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go także w garderobie. Starannie ułożone na nim buty czy torebki, będą sprawiały wręcz wrażenie muzealnej wystawki. Co więcej, doskonale wpasuje się również do salonu — można na nim umieścić zdjęcia, rośliny, świeczki i innego rodzaju ozdoby. Jak więc widzisz, solidny regał na wymiar to moc uniwersalności!

Wielofunkcyjna komoda na wymiar

Kolejnym meblem, który może mieć uniwersalne zastosowanie, jest komoda na wymiar. Kojarzy się ona zapewne najbardziej jako element dopełniający sypialnię, w której można przechowywać na przykład bieliznę lub pościele. Warto otworzyć się na więcej możliwości! Minimalistyczna komoda na wymiar doskonale sprawdzi się także w domowym biurze lub pokoju dziecięcym — jak wiadomo, tam nigdy nie brakuje przedmiotów, które można do niej schować! Pamiętaj jednak o tym, aby już na etapie projektowania tego typu mebla, wyznaczyć, w jakich pomieszczeniach ma zostać postawiony. Dzięki temu masz wpływ na to, czy będzie idealnie pasował tam pod względem wyglądu.

Uniwersalne meble na wymiar

Meble na wymiar dają Ci ogrom możliwości — jeśli czujesz, że może zaprojektowanie uniwersalnych rozwiązań byłoby dla Ciebie pomocne, koniecznie przemyśl, gdzie będą się znajdować. Jeden mebel w kilku pomieszczeniach może prezentować się naprawdę pięknie i sprawi, że przestrzeń będzie bardziej spójna i harmonijna.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Wyślij formularz

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Powrót na stronę główną

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamknij