Blog

Naturalnie piękne wnętrze. Eko aranżacje

25.09.2021

Chcemy być coraz bliżej natury i sukcesywnie do tego dążymy, również we wnętrzach naszych mieszkań. Poszukujemy rozwiązać wykorzystujących naturalne materiały oraz korzystamy z dzieł będących efektem recyklingu. Styl eko rozpowszechnił się już w naszym kraju i pozyskuje coraz więc fanów. Jak zaaranżować mieszkanie w harmonii z naturą?

W kolorach ziemi

Natura lubi spokój. Otacza się kolorami delikatnymi i stonowanymi, które dają nam poczucie bezpieczeństwa. Tak też będzie w eko aranżacjach. Zdecydowanie dominują w nich barwy ziemi. Dzięki nim wnętrze jest przytulne i bardzo klimatyczne, jednocześnie stwarza wrażenie, jak gdyby pozostawało w stałym kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym. Będą to więc barwy pochodzące z bogatej palety brązów, wszelkiego rodzaju szarości i beże. Nie zabraknie zapewne bieli, z którą jednak obchodzimy się ostrożnie, aby nie uzyskać efektu sterylnego wnętrza. Oprócz tego pojawią się piękne zielenie – te oliwkowe i butelkowe, żółty słoneczny i słomkowy oraz jesienny pomarańczowy.

Motywy roślinne

Rośliny bardzo dobrze czują się we współczesnych wnętrzach. Pojawiają się zarówno w swojej naturalnej formie, jak i tylko albo aż jako motyw na tkaninach i ścianach. Warto jest w donicach umieścić zielone kwiaty. Dużą popularnością cieszą się aktualnie monstera, palmy i sukulenty. Nie tylko ozdobią wnętrze, ale również stworzą w mieszkaniu sprzyjający człowiekowi mikroklimat. Niech pojawiają się ponadto na dekoracjach, czyli poduszkach w salonie, zasłonach w sypialni oraz ozdobnych puszkach w kuchni. Ponadto florystyczne desenie pięknie prezentują się na ścianach w postaci dużych zielonych liści, orientalnego bambusa, a nawet kolorowej łąki i złocistego zboża.

Drewno, len, wiklina…

Eko wnętrze to jednak przede wszystkim naturalne materiały, które powinny dominować w takim mieszkaniu. Wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne tam, gdzie tylko jest to możliwe, zastępujemy materiałami o naturalnych korzeniach. Pierwszoplanową rolę zapewne odegra drewno. W mieszkaniach jest obecne od wieków. Wyróżnia się solidnością, długą żywotnością, ale również naturalnie pięknym, emanującym ciepłem designem. Z drewna wykonuje się meble, takie jak szafy, komody, regały i szafki. W sypialni może stanąć łóżko z drewnianym zagłówkiem, a w kuchni zagościć drewniany blat i drewniana zabudowa. Oczywiście zawsze dobrym wyborem będzie podłoga z drewnianych desek lub klepek ułożonych w jodełkę. W eko wnętrzu miejsca wystarczy też dla innych naturalnych materiałów. Kwiaty zamiast w plastikowych donicach umieść w wiklinowych koszach, które równie dobrze sprawdzą się jako pojemniki na kosmetyki w łazience oraz miejsce do przechowywania zabawek w kąciku dziecięcym. Na łóżku niech pojawią się ozdobne poduszki wykonane z naturalne bawełny, a w oknach niech zawisną zasłony z lekkiego lnu.

Drugie życie

Czy wiesz, jakie perełki możesz znaleźć na starym strychu, w zapomnianej piwnicy czy też na pchlim targu? Warto tam zajrzeć, ponieważ być może są tam meble i dodatki, którym warto dać drugą szansę. Wspaniale wpisują się w klimat eko wnętrza. Może być to np. toaletka drewniana z ozdobnymi frezami, którą wystarczy pomalować np. na biało, aby pasowała do naszej sypialni. A może zainteresują Cię krzesła z innej epoki, które wymagają jedynie nowej tapicerki, aby wyglądały jak nowe. Poszukaj dobrze, bo w takich miejscach często zalegają też naczynia gliniane, a nawet porcelanowe. Niekoniecznie filiżanka musi służyć do picia kawy, pięknie wygląda też w formie świecznika na tealight. W eko stylu nie chodzi o imitację natury, a o jej czynny udział w aranżacji wnętrza. Postaw na naturalne drewno, len i wikliny. Udekoruj wnętrze roślinami, które pojawiać się mogą nie tylko w donicach, ale też na ścianach. Daj szansę starym meblom, które wystarczy odświeżyć, aby służyły Ci jeszcze przez kolejne lata.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.