Blog

Drewniane meble - fakty i mity

31.03.2023

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów, jeśli chodzi o tworzenie mebli na wymiar. Wpasowuje się do niemal każdego stylu wystroju wnętrza. Krąży wokół niego wiele mitów, z którymi rozprawimy się w tym wpisie. Przedstawimy również szereg faktów!

Fakty na temat drewnianych mebli na wymiar

Pierwszym faktem dotyczącym drewnianych mebli na wymiar jest zdecydowanie to, iż są wyjątkowo trwałe. Materiał ten mimo swojej plastyczności potrafi służyć przez długie lata, zachwycając swoim pięknem i nadając wnętrzu niezwykłego klimatu. Warunkiem w tej kwestii jest jego odpowiednia pielęgnacja. Drewniane meble na wymiar wymagają dobrania odpowiednich środków czyszczących, które pozwolą na zachowanie nienaruszonej powłoki ochronnej. Gdy dobrze dobierzemy technikę i środki pielęgnacyjne, mamy pewność, iż nie musimy martwić się o uszkodzenia. Kolejnym faktem dotyczącym drewnianych mebli na wymiar jest to, iż nie trzeba ich montować. Co to oznacza? Są one montowane fabrycznie! Dzięki temu mamy pewność, że są założone prawidłowo — zapewne każdy, kto kiedykolwiek próbował montować meble samodzielnie w domu, wie, iż ta kwestia bywa problematyczna. Jest to także spora oszczędność czasu, gdyż meble drewniane na wymiar są od razu gotowe do użytkowania. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne — w konsekwencji są one znacznie cięższe od tych wykonanych z innych materiałów. Należy zadbać o to, by producent, od którego decydujemy się zamówić meble, posiadał w swojej ofercie możliwość ich wniesienia. Ostatnim faktem, jaki przytoczymy w artykule, jest to, że meble drewniane na wymiar są ekologiczne. Jak powszechnie wiadomo, jest to surowiec naturalny, który bez problemu się rozłoży. Co więcej, tego typu meble na wymiar świetnie nadają się do renowacji, dzięki czemu można dać im “drugie życie”. Na końcu warto dodać, iż drewno jest bardzo uniwersalne, więc nawet jeśli konkretny element wystroju przestanie nam się podobać, można niemal całkowicie go przerobić.

Mity o meblach drewnianych na wymiar

Pierwszym mitem o meblach drewnianych na wymiar jest to, iż są one zdecydowanie droższe od tych wykonanych z innego rodzaju materiałów. Wiadomo — na rynku da się znaleźć takie w naprawdę wysokich cenach, jednak istnieje wielu producentów, którzy wytwarzają meble drewniane na wymiar w przystępnych cenach, a ich jakość w żaden sposób nie odbiega od tych renomowanych marek. Kolejnym mitem jest to, że pielęgnacja tego typu produktów jest bardzo trudna. Owszem, dobrze jest stosować specjalne środki, które są przeznaczone jedynie do drewna, ale nie jest to konieczność. W Internecie można znaleźć wiele poradników, w jaki sposób dbać o tego typu meble na wymiar, aby służyły na lata. Dodatkowo nie wszystkie profesjonalne produkty są drogie — wystarczy odpowiednio poszukać. Porównując sposób pielęgnacji mebli drewnianych do tych wykonanych z innych materiałów, wcale nie jest on trudniejszy czy bardziej czasochłonny. Ostatnim mitem poruszonym w artykule będzie to, że meble drewniane przytłaczają pomieszczenie i wprowadzają ponury klimat. Być może kiedyś tak było — nie mieliśmy wtedy tak wielu możliwości, jeśli chodzi o styl wystroju wnętrza. Obecnie jednak można dowolnie wybierać spośród tysięcy modeli konkretnych mebli, a także ich kolorów i wykończeń.

Drewniane meble na wymiar - czy warto?

Podsumowując, można bez wątpienia stwierdzić, że drewniane meble na wymiar to doskonały pomysł, jeśli aktualnie urządzasz swój dom lub mieszkanie. Są trwałe i piękne, a ich pielęgnacja nie zajmie Ci dużo czasu. Co więcej, nie muszą wcale być bardzo drogie — wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego producenta.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami
Meble flaming - Telefon kontaktowy 519 133 311

Wysyłanie formularza

W czym możemy Ci pomóc?

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Krok 1 - Jakie produkty / usługi Cię interesują?

Krok 1 - Produkty / usługi

Krok 2 - Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Krok 2 - Dane kontaktowe

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Twój formularz został przesłany, dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.